şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: muharremfanspor hariç anlamayanlara özet: kemal kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkmam dedi şimdi yarışa girmeden indirmeye çalışıyor. bitti.

chp'ye genel başkan olmaya uğraşan muharrem ince'nin tavırları. ilk başta "kemal kılıçdaroğlu'na karşı aday olmam." dedi. seçimi kaybedince bu sefer de "kemal kılıçdaroğlu çekilsin." demeye başladı. hatta "örgüt gerekeni yapsın." dedi. sorsan aday değil ama kılıçdaroğlu'nu devirmek için her şeyi yapıyor.

gerçekten kemal kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkmadı, arkasından iş çeviriyor.
  • yapması gerekeni yapıyor 9 secim kaybedip 30 basarısızlık 22 basarı kabul eden yöneteme az bile yapıyor
  • daha düne kadar kurultay istemiyorum derken bunu yapması hoş olmadı. evet hepimizin gönlünden geçen bu ama " bana teklif edilmedikçe böyle bir talebim olmaz" dedikten sonra bunu yapmamalıydı. açıkçası üzdü

not: "bir oy chp'ye bir oy inceye" modundayım yine aktroll zannedip kendinize yandaş görüp küfür yiyince ağlaya ağlaya gitmeyin
  • keskin sirke küpüne zarar. kendini küçük düşürmekten başka birşey yapmıyor. zaten seçim sonuçları açıklanırken ortadan kaybolmasıyla gözümden düşmüştü, artık bu adamın chp de işi olmaz. gitsin dsp nin başına geçsin.
  • suç muharrem ince de değil kılıçdaroğlu'nda. nasıl bir koltuk ise oturan kalkmak istemiyor. deniz baykal'ın kasedi olmasa demek ki hala deniz baykal oturacaktı. açıkcası kılıçdaroğlu'nun demesi lazım ben kenara çekiliyorum yerime partiyi daha iyi yerlere taşıması için sayın ince'ye bırakıyorum. bu sayede chp içinde de ciddi bir değişim ve kan değişikliği olur. ama kılıçdaroğlu maalesef bunu yapmamakta diretiyor.
  • sinsice değil tam aksine dan dan hareket etmektedir. muhattabına doğrudan o koltuğu bırak denmesi mi, sinsilik.

eğer amacı chp'de bakın olmuyor diyip başka bir parti kurmak ise (iyi parti örneği gibi) o zaman başka:)
  • nesi sinsice, siz kafayi mi yediniz yoksa icinize nagehan alci mi kacti?

yok yok, dur. yilmaz ozdil kacti degil mi icinize?

her seyi gayet acik ve tutarli yapiyor adam. ben kurultay demem, benim agzimdan bu sozcugu duymayacaksiniz dedi. orgut geregini yapacaktir dedi. nazikce cekilme teklif etti. cocukca bir inatla karsilasip ustune ataturk tuccarlarinin saldirilarini gorunce, "hadi oradan!" diye resti cekti.

siz sinsilik ariyorsaniz bulent tezcan'a, yilmaz ozdil'e filan bakacaksiniz.
  • 2 ay kadar mı ne bir zaman önce "bundan sonra kendisiyle herhangi bir seçim yarışının içine girmem, beni aday yapma büyüklüğünü gösteren birine rakip olmam" demesinden belli şu anki tavrına bakarsak.
  • hangi pembe pamuk şeker ülkesindensiniz siz?
  • “genel başkanlığa aday olmayacağım” diyen kılıçdaroğlunu hatırlatıyor bana, chp’de gelenek galiba.