şükela:  tümü | bugün
  • seçimden önce liderler fox'da programında;

"ola ki 24 haziran’da kazanamadım. kılıçdaroğlu’nun karşısında asla aday olmam. ben vefalı bir insanımdır. kendisiyle asla bir yarışa çıkmam. ”

diyen muharrem ince bugün sözünden dönmüş kılıçdaroğlu'nun karşısına geçmiştir.

ya bu sözü vermeyeceksin ya da sözünün arkasında duracaksın.

edit; aday olmadı diyenler var; kılıçdaroğlu karşısına aday olarak çıkmayı vefasızlık olarak değerlendiren ince'nin bugün yaptığı şey, karşısına aday olarak çıkmaktan çok daha kötü. sayın ince, genel başkanlığın kendisine bırakılmasını, kılıçdaroğlu'nun grup başkanı olmasını teklif etmiş. aksi durumda imza toplanması için de örgüte direktif vermiş. şimdi bu yapılanı vefa ile açıklayabilir misiniz. aday olmak vefasızlıksa bu vefasızlığın daniskasıdır.
  • siyasette dün dündür bugün de bugün.
  • kılıçdaroğlu mu kılıçtaroğlu mu anlayamadığım ilginç olay. bence kılıçlaroğlu ile anlaşarak ayrılmalı.

arkadaş düzeltince entry anlamını yitirdi.
  • sözünden döndüğü falan yok. karşısına geçmiyor, bırak git diyor.
  • yaptığı açıklamayla tam anlamında sözünden dönmemiş ama örgüte imza toplanması yönünde net bir mesaj vermiştir.
  • m.ince hala aynı şeyi söylemektedir.

ben karşına çıkmam sen beni aday göster demektedir.

(bkz: yamuluyorsam düzeltin)
  • aday mı olmuş amk gerizekalısı?

olum ne salak adamlarınız lan, okuduğunuzu da anlamaktan acizsiniz amk.
  • ropörtajları gözüyle izleyip kulağıyla dinlemeyen, beyniyle anlamayan kişilerce iddia edilen önerme...

adam diyor ki "kendisiyle yarışa girmem, kurultayda karşısına aday olarak çıkmam".
    yani demiyor ki "ben chp'nin başına geçmeyeceğim, parti başkanı olmak istemiyorum...".

anladın mı aradaki farkı?
    örgüt ister, kendisi aday gösterilir, kılıçdaroğlu aday olmaz, buna hayır demiyor adam.
    kılıçdaroğlu kendi bırakır, ince'yi aday gösterir, buna da hayır demiyor.

okuduğunuzu anlayın önce, adama bok atmak yerine.
  • halkın oyuna sahip çıkamadın muharrem, bir daha hangi yüzle meydanlarda bana oy verin diye yalvaracaksın.
  • en azından zor durumdaki genel başkanının yanına gidip merak etmeyin ben aday değilim deyip, ertesi gün adaylığını açıklamamıştır.