şükela:  tümü | bugün
  • ekonomik krizi rahibe bağlayan dangalakları dışarı alalım öncelikle.
    beklenilen bir kriz zaten vardı.
    atalarımızın da dediği gibi hazıra dağ dayanmaz. nitekim bizimkisi hazır da değildi.
    hazırı satıp+borç alıp zenginleştiğini sanan gerizekalıların sürekli borç erteleme ile
    hazırı tepe haline getirip borcu dağ haline getirmesiyle acı acı hissetmeye başladığımız sürece geldik sonunda.
    amerikanın etkisi var mı? elbette var.
    önce iran'ı öptüler zerrap üzerinden dedik ki bak geliyor
    katarı okşadılar dedik ki geliyor bak az kaldı.
    son süreçle birlikte ipimiz çekildi.
    dış mihrak saldırı vs diyen mal için sorayım
    sen ne yaptın? ben çocukken babam bana dedi ki dayak yiyip de eve gelme.
    sen döv onlar eve gelsinler. dayak yiyene de dediler ki iki tane de sen çakamadın mı?
    şimdi kriz gelirken hala derdi koltuğunu kurtarmak olanların bu işte sorumluluğu yok mu? iki tane de niye siz çakamadınız?
    ağustos böceği gibi saz çalıp oynadınız. gemiler aldınız kumarhanelerde yediniz.
    osmanlı gibi borç alıp saray yaptırdınız. ulan bir kere de yükseliş dönemine öykünün pezevenkler.
    ne oldu arap kankalarınız.
    petrolden paranın amına koyuyorlar el atsalar ya ekonomiye.
    katar gitti rumlarla ortak oldu akdenizdeki petrol için.
    buraya yazıyorum bak kıbrıs'ı da elden çıkartacaksınız.
    güneyde kürt devletinin kurulması için tüm şartları da hazır ettiniz.

işte tüm bu şartlarda akpnin yıllarca hazırladığı boktan sürece, beceriksiz üst kadrolarla ince yakalanacaktı.
    erdoğan çıkıp bakın bir ayda içine ettiler devletin diyip, halkı kendine, akplilere
    muhtaç edecekti.
    bu kurban bayramının kurbanı ince olacaktı.
    şerde hayır, hayırda şer vardır siz bilmezsiniz.
    inceye hayırlı olsun mağlubiyeti
  • doğru tespit. 24 haziran sonrası tek tesellim, kriz bombasının rte'nin kucağında patlayacak olmasıydı. öyle de oldu.
    not: mod'lar başlıktaki ince'ye bir kesme atsın.
  • erdoğan seçilince tek tesellim yaklaşmakta olan krizin bunların üstüne kalacağı olmuştu. nitekim kaldılar.

trump bunları ters domaltıp düz sikecek. bunu söyleyince yine hain ilan ediliyoruz. niye bizim yanımızda olmuyorsunuz diyorlar.

ben ne diye sizin yanınızda olayım. bu pis işlere siz girdiniz, siz kafa tuttunuz. şimdi siz uğraşacaksınız!
  • tayyip erdoğan’ın kucağında patlamış değildir. ekonomi ile ilgili herşey şuan amerika yüzünden. kendisi bile kârlı çıktı bu işten. varolan ekonomik sıkıntıların hepsini çok güzel papaza bağlamış durumda.
  • "e birader, madem öyleydi de bu adam niye aday oldu, siz başkan olsun diye neden o kadar yırtındınız" derler adama.

(bkz: #78554773)
  • (bkz: #77279855) yırtınmadığımı gösterir.
    datlu troll
  • ince nin kazanmak için çok çabalalamış olması ve tayyip erdoğan ın da hiç kazanası yokken kazanmış olması gibi “allah muhafaza” yazar önermesi.
    ikisi de kazanmak için yırtındı biladerler!
    ayrıca ince kazansaydı, dolar böyle olmazdı çünkü zaten anlaşmıştı amerikayla hatırlarsanız.
    ama hatırlamıyorsunuz işte hepi topu 3-4 ay önceyi hatırlamıyorsunuz.