şükela:  tümü | bugün
  • 24 haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçiminde büyük olasılıkla 2. tura kalacak olan muharrem ince'nin, recep tayyip erdoğan'ı alt etmesi durumunda birlikte yola devam etmesi istenen isimlerdir.

ehliyet ve liyakata dayalı bir rüya takım oluşursa ülkenin çok kısa bir zamanda çağ atlaması içten bile değildir.

nacizane listem aşağıdaki gibidir. not: henüz isim bulamadığım bakanlıklarda soru işareti vardır.
    cumhurbaşkanı yardımcıları:
    meral akşener(zaruriyetten)
    ilker başbuğ
    ilber ortaylı
    kemal derviş
    levent gültekin

ekonomi bakanı
    özgür demirtaş

adalet bakanı
    ersan şen

milli eğitim bakanı
    celal şengör

milli savunma bakanı
    emekli tuğgeneral semih çetin

bilim sanayi ve teknoloji bakanı
    serdar kuzuloğlu

sağlık bakanı
    metin lütfi baydar

dışişleri bakanı
    şafak pavey

içişleri bakanı
    ?

aile ve sosyal politikalar bakanı
    ?

çalışma bakanı
    ?

kültür ve turizm bakanı
    ?
  • milli egitim bakanligina celal sengor'u onerebilen insan ya celal sengor'u tanimiyordur, ya da milli egitim bakanliginin gorevi ne onu bilmiyordur.

jeolog olmasina ragmen ve kendisini 10 kusur sene oyle ya da boyle izlemis olmama ragmen hala jeoloji ile ilgili bir videosuna yayinina rastlamadim.

simdi durduk yere adama sovmeyim, verilen bkz'a tiklayinca ne demek istedigim kolayca anlasilir.
    daha verdigi bkz'dan aciz olan yazarlar var..
  • ülkedeki en önemli alanlarının belki de en tepesinde olan milli eğitim gibi bir konunun mevcut şartlarda yerlerde süründüğü dikkate alındığında, bu rezillik ancak ve ancak celal şengör gibi bilim camiasında saygınlığı bulunan ve bilimsel eğitimi damalarında yaşayan bir bilim adamı tarafından adam edilebilir.

not: celal şengör'ü yakından tanıyan ve milli eğitim bakanlığı görevlerini yakinen bilen biri. amk!
  • milli eğitim bakanı: üstün dökmen

(bkz: konu kilit)
  • tacettin bayır....gençlik ve spor bakanı