şükela:  tümü | bugün
  • fizik öğretmeni ve türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı adayı sn. muharrem ince için bir mesaj bırakın.

inanıyorum kendileri bu başlık altında tarafına ilettiğimiz mesajları tüm içtenliğiyle okuyacaktır.

edit1: yazarların mesajlarını özetlemeye çalıştım yeni mesajlar geldikçe bu listeyi güncel tutmaya çalışırım.

• ekibinizi öyle bir kurun ve ön plana çıkarın ki sağ seçmen de size oy versin.
    • öyle bir bakanlar kurulu, yardımcılarınız ve danışmanlarınız olsun ki herkes size "cumhurbaşkanım" desin.
    • cehalet operasyonu ile savaşın. eğitimi düzeltin, halkı bilinçlendirmeye yönelik çalışmalara önem verin.
    • siyasi kazanç uğruna fetö'ye göz açtırtmayın
    • özgürlükleri, demokrasiyi, fikir ve düşünce hürriyetini savunun.
    • devletin imkanlarını hısım akrabasına peşkeş çekenlere hadlerini bildirin
    • salak saçma devlet harcamalarını vergiler üzerinden halktan toplayan düzene son verin.
    • ağır vergi yükünü milletin sırtından alın, garibanlar belini doğrultsun.
    • cumhuriyet, mustafa kemal ve değerlerimize dil uzatılmasına izin vermeyin.
    • tüketen değil üreten türkiye olmamızı sağlayın.
    • açılacak kadroya akp'li, hdp'li fark etmez her kim hak ediyorsa onun yer almasını sağlayın.
    • gırtlaktan bağırmayın, espirili ve pozitif olun.
    • sandiklari kontrol edin ve sahip cikin.
    • devr-i sabık yaratmaya çalışmayın. ancak hukuk ve adaletin de işini yapmasının önünü açın.
    • hali hazırda görevde olup da işini layıkıyla yapan devlet görevlilerini sırf sizin görüşünüzde değil diye işten çıkarmaya çalışmayın. liyakate önem verin. işini ehline teslim edin
    • eğitim ile ilgili projelere öncelik verin.
    • tarım ürünlerindeki ithalatı azaltacak önlemlerde bulunmaya özen gösterin. şeker fabrikalarının ve diğer kamu fabrikalarının satılmasının önüne geçin. hatta özellikle geri kalmış bölgelerde kamu yatırımlarının artırılmasına çalışın. halkın, tarım ürünlerine ucuz bir şekilde erişmesine çaba gösterin.
    • çalışanın üstündeki vergi yükünü azaltacak formüller üzerinde çalışın. bes saçmalığını kaldırın.
    • üniversiteleri özgürleştirecek bir reform paketi hazırlayın. üniversite eğitiminin gerçekten bilim üretmek ve bu bilimi toplumu ileriye götürmek için kullanılması gereken bir alan haline getirmeye çalışın
    • "yeşil türkiye" programı hazırlayın ve bunu uygulayın. yeşili ve maviyi sahiplenecek bireylerin yetişmesi için çaba sarf edin.
    • hoşgörüyü elden bırakmayın. sizi eleştirenlere hemen dava açmayın. basının, gazetelerin, televizyonların ve internetin insanların özgürce içlerini dökecekleri platformlar olmasının önünü açın. sansürü sansür edin.
    • bilim yuvalarının bütçelerini artırın, bunu gerçekleştirebilecek projeleri hazırlayıp, uygulayın.
    • tarafsızlığınızdan ödün vermeyin herkesin lideri olun.
    • yaşam pahalılığı gibi konuları dilinizden eksik etmeyin.
    • istanbul üniversitesi'nin de içinde bulunduğu birçok devlet üniversitesinin özel üniversitelere peşkeş çekilmesi olayını gündeme getirin.
    • insanlara ekonomiyi anlatın meydanlarda.
    • betonarme yapılarak eş dostun nasıl zengin edildiğini, emlak balonunun patlamak üzere olduğu ve krizin kapıda olduğu konularına değinin.
    • insanın temel ihtiyaçları olan geçim, eğitim, güvenlik, sağlık gibi konuların üzerinde durun.
    • sosyal medya çalışmasını es geçmeyin.
    • pkk terörü sorununa lütfen savaş çığırtkanı gibi, hırçın, her yere rastgele saldıran bir adam gibi yaklaşmayın.
    • mal varlığınızı herkesten önce davranıp tane tane gazetelere ilan vererek açıklayın.
    • diplomanızın noter tasdikli bir örneğini her mitingde sergileyip mümkünse reklam panolarında koyun.
    • suriye'lilere karşı net konuşup, hepsi evlerine gönderileceğini açıklayın.
    • sosyal medya bakanlığını kurun.
    • suriyelileri donuna kadar giydirip, kendi vatandaşını, işsiz olduğu için devlete borçlandıran bu sistemi düzeltin.
    • dogu bolgesini uzun sure disladiniz. soylemlerinizle incittiniz simdi o bolgedeki ve bolgeyi onemseyen secmenin kalbini kazanın.
    • kuvai milliye ruhunu bize tattırın. o çok özlediğim atatürk ilkelerini ezberlettirin.
    • her fırsatta kemal kılıçdaroğlu 'nu onore edin. vefasız olmayın.
    • vergi, eğitim, ekonomik reformları konuşun.
    • fikri mülkiyet hakları konusunda devrim yaratın.
    • lütfen biraz kedi sevin köpek de olur tavşan da... hangi hayvana daha çok meyyalsen. çiçek koklayın, hayatınızdaki en mutlu anları, çocukluk aşkınızı, iyi insanlarla ilk karşılaştığınız ve şaşırdığınız anları, yıldızları, evreni, yüreğini yumuşatan şeyleri düşünün. gülerken tüm kaslarınızı serbest bırak gülümseyin ışık olsun yumuşaklık olsun içinizden gelsin.
    • rüşvetin, hırsızlığın, yolsuzluğun, yalancılığın, yalakalığın, adam kayırmanın, ihaleye fesat karıştırmanın, halkı birbirine düşürmenin, saray soytarılığı yapmanın, kalemini ve beynini üç kuruşa satmanın, vicdansızlığın, hainliğin, kalleşliğin, kahpeliğin bir kadeh biradan daha kötü bir şey olduğuna inandırın.
    • ekşi sözlük yazarlarının sorularını yanıtlayın.
  • icten ice senin aday olmani istiyordum. iyi ki oldun.

bu yavsaklarin anladigi dilden konus. vur vurabildigin kadar, biraz atesimiz sonsun.

arkandayiz...
  • ince gör.
  • "abi lütfen aziz kocaoğlu'nu gönder".
  • her şeyini ver muharrem,
    her şeyini...
    yalova seçimleri bile solda sıfır kalsın,

muhteşem bir ekip kur.

bak daha önce de yazdım: (bkz: 24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi chp adayı/@arkanabakmassankuserim)

--- spoiler ---
    bilim ve ekonomi bakanı: özgür demirtaş
    maliye bakanı: kemal derviş
    milli eğitim bakanı: ilber ortaylı
    kültür bakanı: sunay akın
    sağlık bakanı: gazi yaşargil
    --- spoiler ---

ekibinde kürt olsun, laz olsun, kadın olsun, doktor olsun, sanatçı olsun, iyi bir uluslararası ilişkiler uzmanı olsun..
    her kesimden, işini en iyi bilenlerden birini seç, öyle bi ekip kur.

tekrar ayağa kaldır güzel ülkemi!

edit. her şey ayrı

edit. mesaj kutum doldu taştı. inşallah diyenler de çok, isim yazıp o ne abi diye soranlar da..durum şu ki , kimi alsa kadroya, beğenmeyecek birisi hep çıkacak. bu bile, bu tip uzman/kalifiye/eğitimli/entelektüel kadroların gerekliliğini ortaya koyuyor.

edite'e edit: yahu bi durun, yeter valla * ne kadar çok özel mesaj ihtiva etti bu basit entry! açız demek ki, insanlar hakkında konuşmaya açız, fikirlerimizi özgürce söylemeye açız...bak bu da ekstra bi gereklilik daha ortaya koyuyor. doğru kadroları kurarsın umarım muharrem ince.
  • ince ince döşe.
  • ince ince geliyoruz.
  • maalesef kazanamayacağınız istatiksel olarak ortada, yine de elinizden geleni yapın, ekip çok önemli, ekibinizi öyle bir kurun ve ön plana çıkarın ki sağ seçmen de size oy versin.

edit:
    1- tarım hakkında mutlaka konuşun, akp' liler bile bu konuda eleştirirken sizin bu konuya ağırlık vermeniz lazım. (milli tohum kullanımını yasaklayıp, israil'den tohum almaya devam edecek miyiz ?)
    2- rant ekonomisinden bütün akp' liler bıkmış durumda, bu konuda konuşmanız da çok önemli.

edit2:
    başka bir yazarın çok beğendiğim bir entryisi.

(bkz: #77501351)
  • bütün erkekler sarhoşum ayağına içindekileri dışa vururlar, peki sen içtiğin bir gece ki günlerin de önemi yok pazartesi, salı veya cuma işte o gün bir kadına "abazanlar gibi içtim, evime gel" diye mesaj gönderdin... kadın gelmeyince de "sana sprem lüks olurdu" diye de öfkelendin sonra kadın seni genel merkeze şikayet edince “yaptığın çok ayıp bir şey” dedin...

pişman mısın?

edit:imla.