• tanım: emanet oyları ve oy verme sebeplerini görebilmemizi sağlayacak başlık.
    ben hayatında chpye oy vermemiş biriyim. chp zihniyetini akp zihniyetinden ayırmam bile, kapitalist, işçi düşmanı partiler bunlar. ne nato'ya karşılar, ne özelleştirmelere, ne dini kullanmadıklarını söyleyebilirler, ne de emperyalist devletlerle iş birliği yapmayacaklarını.
    ancak 16 yılı yani tüm hayatı akp ile geçmiş bir genç olarak artık ak çomarların zihniyetini görünce çıldırdığım travmatik bir durumdayım. türkiye'yi terk ettim, yine de hayat kalitemi türk lirasına değer kaybettirerek mahvetti bu iktidar. dış politika üzerine maruz kaldığım sorulara girmek bile istemiyorum. ak çomar zihniyetine daha fazla katlanamayacağım tayyip'in acilen gitmesi gerektiğini, ülkemizin üzerine çöken kara bulutların arasında arada güneşi görmek gerektiğini düşünüyorum.

bu seçimde daha taktiksel düşünerek muharrem ince'ye oy vermeye karar verdim. annem chp'de bir şeyler başkanıydı geçen sene, merkezdeki sebeplerin yerel sebeplere yansıması üzerine sinirlenip istifa etmişti. şimdi tekrar köy köy dolaşıp seçim çalışması yapmaya başlamış. ancak ona bile söyleyemiyorum muharrem ince'ye oy vereceğimi. öyle saçma bir durumdayım. her neyse..
    oy vereceğim ama ordunun siyasallaşmaması düşüncenin orduyu halktan uzaklaştıracağını düşünüyorum.
    kadın politikanı eksik buluyorum, eleştireceğim bir lgbt politikan ise yok.
    teknolojik gelişmeleri takip etmen güzel, ama çin'in ülkemize yatırım yapması yerine kendi markamızı yaratma ve bunu üretme/geliştirme fikri daha anlamlı geliyor. 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağını söylüyorsun ama en büyük kesim olan işçi haklarına değinmiyorsun, onun yerine fabrika açabilecek ufak bir zengin kesime dair verdiğin vaatler havada uçuşuyor. dış borçları eleştirmen tutarsız, açık değil. çünkü söylediğin tutarların tamamı devletin ödemesi gereken tutar değil. borcumuz 453 milyar dolar ancak bunun sadece 136 milyar doları kamuya ait. kalan borçlar ise bankaların ve özel sektörün. kamuya ait olmayan banka ve özel sektör borçlarını ödemek istemenin mantıklı bir açıklaması yok. imam hatipleri kapatmayacağını söylüyorsun ama biliyorsun ki imam hatipler imam yetiştiren okullar değil, toplumu dincileştirme, gericileştirme okulları. dindar ve kindar nesil bu kurumlarda yetişiyorken bunları kapatmamak demek kindar nesle davetiye çıkarıyor, bence bu da tutarsız.

eleştirebileceğim pek çok konu var. ancak kendimi az çok anlatabildiğimi düşünüyorum. tayyip eleştirisinin yanında devede bir hücre kadar. tayyip'ten kötü olamayacağına kesin gözüyle bakıyorum, oy verme sebebim budur. herkesten de elini taşın altına koymasını bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap