• dedi götü askere gitmekten korktuğu için oy vermemekle tehdit eden sığır.
  • (bkz: t a m a m)
  • adam askerliği 2 aya indirecem bedelliye para vermeyeceksiniz diyor, aktroll diyor ki illa akp'ye para verin. hep işiniz gücünüz para lan `: : ))`
  • bu kampanya da tutmazsa buyrun bu başlığa alalım sizi
    (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)
  • referandum zamanı evet deyin ohal’i kaldıralım diyen rte’ye ver sen. hatırlatayım ohal hala kalkmadı.

(bkz: hala ak partiye güvenmek)
  • kardeş konuşmayı götünle mi dinledin?
    adam askerlik 2 aya düşecek, bedelliyi kaldıracağım diyor.
    bir zahmet 2 ay git askere! merak etme adam yemiyorlar orda!!!
  • şimdi bir saniye durun ve düşünün. diyelim ki fakir bir ailenin en büyük oğlu sizsiniz. 5 kardeşsiniz ve babanız vefat etmiş. okumuşsunuz etmişsiniz işiniz var ama malum şartlarda aileye bakıp bir de bedelli parasını çıkarmanız mümkün mü?

şimdi sen fabrikatörün biricik oğlu sen. bas parayı gitme askere. e insaf.
  • ülke savaşa girince bedelli falan dinlemezler ama onu söyleyeyim. vaadi savaş olanın, savaş çığırtkanlığı yapanın çıkaracağı bedelliden hayır gelmez. oysa barış sözü veren bir insan başkan olunca en fazla 1 2 ay patates falan soyarsın. eğer militarizme karşıysan ilk önce askerlik yapmaya değil, savaş yapmaya karşı olacaksın. adam zaten profosyonel orduya geçmeye çalışacağız ama bu süreçte kısa da olsa bir askerlik yapılacak diyor. sabretseniz hepten kaldıracak. ama tabi bunların derdi benim kendi götüm askere gitmesin.
  • sırf bedelli askerlik ugruna rte ye oy verirsen bedelini daha ağır ödersin delikanlı.
hesabın var mı? giriş yap