şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir görevli ile yapılan röportaj sonrası devletin kendi konsoloslunu sanırım sırf başka partiden diye atış serbest pozisyona alınmasıdır. anlatılanlar doğrudur yanlıştır orası sonra konuşulacak konudur. ama devletin adeta bir fiyaskolar dizisi haline gelen konsolosluk operasyonunun baş aktörünün böyle bir dille yerden yere vurulması, haberin başlığının bile muhasebeci kenan olması, kimliğini gizlemeye çalısması bile -son derece yerinde bir hamleyken- çok büyük bir yanlışmış gibi anlatıldığı haberdir. gerçekten bu güruhun yapabileceklerinin sınırı yok.

  sabah gazetesinin haberi

  haber videosu
 • kimliğini gizlemek nedir? düşman içine sızmış bir ajanmıymış kendisi? kimliğini niye saklayacak anlamadım. neyse de arkadaş, öztürk yılmaz'ın yaptığı hatayı sana ve asıl önemli olan senin gibi düşünen, ısrarcı kitleye bir de şöyle anlatmak lazım:

  1. oradan uzaklaşacaktın. savaşmayacaksan, yeterli gücün yoksa, böyle rehin düşüp, o teröristlerin elinde rehin olup; ülkenin başına bela olmayıp kaçman gereken zamanda, konsolosluğu tahliye edecektin. yeterli zaman olduğu halde bunu yapmak istemiyorsun esip gürlüyorsun, en azından diğer görevlilileri ve ailelerini yollayacaktın!

  2. muhasebeci kenan olmayacaktın. madem kimliğini gizleme gibi saçma bir fikri öne atıyorsun, gidip oradaki özel harekat polisine "kardeş ben muhasebeci kenanım sende filanca yetkilisin, bana beyfendi felan diye hitap etme" deyip battaniyelerin altına saklanmayacaksın. o polise biçtiğin karaktere sen bürünecektin. ulahn daeş'li teröristler konsolos nerede diye sorduğunda söz konusu polise ne cevap vereceğini bile söylememiş, polis kendi yazmış senaryoyu.
 • (bkz: öztürk yılmaz)

  kendisi türkiye cumhuriyeti devleti tarafından musul konsolosu öztürk yılmaz olarak görevlendirilmiştir.

  fakat işidlilerin konsolosluğu ele geçirmesi akabinde kimliğini gizlemiş, konsolos olarak koruma polisini tanıtmış ve kendisi muhasebeci kenan rolüne bürünmüştür.

  şimdi sen bu işin eğitimini almış, bürokrasi nedir bilen, siyaset nedir bilen birisi olarak o şerefli ve bir o kadar önemli makamı nasıl orada ki tek görevi korumalık
  yapmak olan birisine terkedersin.

  o polis teröristlerle senden daha mı iyi bürokrasi yapacak, senden daha mı iyi iletişim kuracak ?
  senden daha mı iyi orada ki krizi yönetecek ?

  nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça.
 • korkudan altına kaçırdığı da söylenir.
  ayrıca kendisi gibi korkak vatan hainleri tarafından savunulmaya çalışılır.
 • aktrollerin sözlükteki organize itibar suikasti.
  adamlar artık a haberle ortak çalışıyor a haber hedef gösteriyor sabah yazıyor ak trollerin sözlük mesaisi başlıyor
 • musul konsolosluğu gibi önemli bir görevde acil durum planları olmalı. devlet olmak bunu gerektirir. hatta devleti geçiyorum kobi olmak bile bir acil durum eylem planı gerektirir.
  senaryo 1: devletin böyle bir planı vardı
  1-a: konsolos plana uydu.
  uydu uymasına da, plan çok mantıksız.
  sorumlu? sorumlu tabii ki dışişleri bakanı, ve astlarıdır.
  1-b : plana uyulmadı
  bu durumda
  i) konsolos seçimi yanlıştır. bu da amirlerini asıl sorumlu yapar. liyakate uymamışlardır.
  ii) bu rezalet biter bitmez sayın konsolos hakkında görgü tanıkları ifadesi de alınarak soruşturma açılmalıdır.
  açılmış mıdır? açılmamıştır.
  bu ne anlama gelir? ya konsolosu devletimiz suçlu, sorumlu görmedi ya da devlet pratik olarak yok. eş-dost ahbap var bir de beyefendi var.
  devlet, yani örgüt yani sorumluluk liyakat yok.
  suçlu kim? tabii ki konsolos.
  sadece bir düşünce şeması çizmeye çalıştım.
  eğer sayın konsolos layık olmadığı bir makamda olduğu için kendini ve milleti küçük düşürmüşse bundan sevinç duyanların kim olduğunu değerli genç kardeşlerimin muhakemesine bırakıyorum.
  ben sayın bakan hollanda'dan sınır dışı edildiğinde kıpkırmızı kesilmiştim utancımdan.
 • oç ak partilileri bulmak isteyenler bu başlıkta bulabilirsiniz.
 • mesele adamın kendini muhasebeci olarak tanıtmasından ziyade mecliste basın toplantısı düzenleyip yalan konuşmasıdır. yok ben konsolostum dedim beni şöyle yatırdılar böyle kafama silah dayadılar deyip sallamak kolay. tüm bunlara rağmen kendisini ısrarla savunan ve akp ye muhalif olduğu için iyi yapmış diyen ekşiciler birazdan damlarlar.