• musul konsolosluğu gibi önemli bir görevde acil durum planları olmalı. devlet olmak bunu gerektirir. hatta devleti geçiyorum kobi olmak bile bir acil durum eylem planı gerektirir.
    senaryo 1: devletin böyle bir planı vardı
    1-a: konsolos plana uydu.
    uydu uymasına da, plan çok mantıksız.
    sorumlu? sorumlu tabii ki dışişleri bakanı, ve astlarıdır.
    1-b : plana uyulmadı
    bu durumda
    i) konsolos seçimi yanlıştır. bu da amirlerini asıl sorumlu yapar. liyakate uymamışlardır.
    ii) bu rezalet biter bitmez sayın konsolos hakkında görgü tanıkları ifadesi de alınarak soruşturma açılmalıdır.
    açılmış mıdır? açılmamıştır.
    bu ne anlama gelir? ya konsolosu devletimiz suçlu, sorumlu görmedi ya da devlet pratik olarak yok. eş-dost ahbap var bir de beyefendi var.
    devlet, yani örgüt yani sorumluluk liyakat yok.
    suçlu kim? tabii ki konsolos.
    sadece bir düşünce şeması çizmeye çalıştım.
    eğer sayın konsolos layık olmadığı bir makamda olduğu için kendini ve milleti küçük düşürmüşse bundan sevinç duyanların kim olduğunu değerli genç kardeşlerimin muhakemesine bırakıyorum.
    ben sayın bakan hollanda'dan sınır dışı edildiğinde kıpkırmızı kesilmiştim utancımdan.
  • (bkz: öztürk yılmaz)

kendisi türkiye cumhuriyeti devleti tarafından musul konsolosu öztürk yılmaz olarak görevlendirilmiştir.

fakat işidlilerin konsolosluğu ele geçirmesi akabinde kimliğini gizlemiş, konsolos olarak koruma polisini tanıtmış ve kendisi muhasebeci kenan rolüne bürünmüştür.

şimdi sen bu işin eğitimini almış, bürokrasi nedir bilen, siyaset nedir bilen birisi olarak o şerefli ve bir o kadar önemli makamı nasıl orada ki tek görevi korumalık
    yapmak olan birisine terkedersin.

o polis teröristlerle senden daha mı iyi bürokrasi yapacak, senden daha mı iyi iletişim kuracak ?
    senden daha mı iyi orada ki krizi yönetecek ?

nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça.
  • cesur yürek.
    kemal için kendisini feda eden kahraman.
  • oy pusulasında gerçek ismini mi, mahlasını mı kullanacağı sorusu zihinleri meşgul etmektedir.
  • muhasebeci abimiz battaniyenin altından çıkıp cumhurbaşkanı adayı olmuş
  • mesele adamın kendini muhasebeci olarak tanıtmasından ziyade mecliste basın toplantısı düzenleyip yalan konuşmasıdır. yok ben konsolostum dedim beni şöyle yatırdılar böyle kafama silah dayadılar deyip sallamak kolay. tüm bunlara rağmen kendisini ısrarla savunan ve akp ye muhalif olduğu için iyi yapmış diyen ekşiciler birazdan damlarlar.
  • adami buyuk bir zaaf sonucu isid esir almis. o da haliyle "ben konsolosum" demedigi icin iktidar partililer tarafindan elestiriliyor operasyona ugruyor. ilginc insanlar.
  • bir görevli ile yapılan röportaj sonrası devletin kendi konsoloslunu sanırım sırf başka partiden diye atış serbest pozisyona alınmasıdır. anlatılanlar doğrudur yanlıştır orası sonra konuşulacak konudur. ama devletin adeta bir fiyaskolar dizisi haline gelen konsolosluk operasyonunun baş aktörünün böyle bir dille yerden yere vurulması, haberin başlığının bile muhasebeci kenan olması, kimliğini gizlemeye çalısması bile -son derece yerinde bir hamleyken- çok büyük bir yanlışmış gibi anlatıldığı haberdir. gerçekten bu güruhun yapabileceklerinin sınırı yok.

sabah gazetesinin haberi

haber videosu
  • oç ak partilileri bulmak isteyenler bu başlıkta bulabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap