şükela:  tümü | bugün
 • işte hep yanlış söyenen bişiy...
  iki "t" ile söylenmez tek "t" doğrusudur muhatab yani doğrusu...
  bana ne yaaa..
 • muhattabim degilsin'in dogru yazilmi$i.
 • bu lafi diline dolayanlarin siklikla gorundugu yerler siyaset meydani ve turevi gerzekliklerdir. birisi cikar bi$ey soyler,digeri muhalefet eder, ilk konu$an "muhatabim degilsin" der, sonra oteki "eee yetti lan, sen de topsun o zaman" veya benzeri bir $ey soyler. sonra bir bakariz muhatap olmu$lar, hala me$k etmeye devam ediyorlar.boyledir bu. bu lafi bir kere soyledikten sonra, bir daha soylenen ki$iyle alakayi o konu contentinde (bkz: baglam kelimesinden nefret ederim) bitirmek yaki$ik alir, aksi takdirde tutarlilik bombok olur.
 • "haddini bil, kendi liginde kal" anlamındadır.
 • gelin kaynana yarışmalarının sevilen repliklerinden biri ayrıca bu yarışmalar hakkında televizyon stüdyolarında konuşan bayanların da kendi aralarında tartışırken sıklıkla kullandığı bir cümle.
 • karşıya laf yetiştiremeyen veya yetiştiremeyeceğini baştan kabullenen insanların tercihidir. amaç karşı tarafın şirretlik kartını öne sürmesini kati bir şekilde engellemek, çelik bir duvar örmektir. bu büyülü söz bir zamanlar belki işe yarıyordu, ama bu kadar çok kullanılıp anlamını yitirmeye başlayınca 'hehe, laf yetiştiremedi kaçtı', 'biz adamı böyle savuştururuz oğlum' nidalarıyla bir tür beyaz bayrak olarak algılanmaya başlandı. bu arkadaşlara tavsiyem şudur: "arkadaşlar, sıkışınca 'muhatabım değilsin' demek yerine bir zopa bulun...gerekeni yapın"
  (bkz: pekmezi akitmak)
 • devletler arası yapılan istişarelerde de kullanıldığını görebiliriz. hamdolsun bugünleri de gördük.

  eyyy diplomasi siz kimsiniz yaa !!

  link

  biri bu adamı durdursun çünkü gittikçe hitler'vari davranmaya başladı.

  --- spoiler ---

  “biz bildiğimizi okuyacağız, bunu böyle bilesin”

  abd’nin münbiç konusunda verdiği sözü tutmadığını ve bölgeyi pyd-ypg’ye verdiğini söyleyen erdoğan, fırat kalkanı operasyonunu kastederek “biz de şu anda kendi planımızı kendimiz uyguluyoruz” dedi. sözü musul operasyonuna getiren erdoğan, burada da “aynı anlayışla” hareket edeceklerini belirtti.

  ırak başbakanı haydar el-ibadi’nin tsk’nın ırak topraklarını terk etmesi yönündeki açıklamalarına tepki gösteren erdoğan, “ırak’tan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil. biz bildiğimizi okuyacağız” ifadelerini kullandı.

  erdoğan’ın şunları söyledi:

  bizim türkiye olarak hem ülkemize yönelik, terör tehdidinin kaynaklarını barındırması, hem de komşuluk ve kardeşlik hukuku gereği meseleye müdahil olmamızı istemeyenler diğer ülkelere ses çıkarmıyorlar. halbuki eğer ırak ve suriye’nin başı dertte ise sorunun çözümü için her türlü çabayı göstermek, tedbiri almak türkiye’nin sorumluluğudur. bu her şeyden önce kardeşliğin komşuluğun bir gereğidir.

  şimdi bu deaş’ı, pyd’yi güneye doğru bunları sürüklüyoruz. amerika’ya dedik ki; mümbiç’de pyd ve ypg olamayacak. bizzat bana sayın başkan dedi ki olmayacak. buranın dedik ‘yüzde 90-95’i arap. siz buraya niye pyd’yi sokuyorsunuz? niye buraya ypg’yi sokuyorsunuz?’ buraları temizlemekse bunu beraber temizleriz. koalisyon güçleri hep beraber ele ele verir burayı temizleriz. niye bunları buraya sokuyorsunuz? ‘merak etmeyin bunlar buraya girmeyecek’, bu sözü vermelerine rağmen tutmadılar. biz de şu anda kendi planımızı kendimiz uyguluyoruz.

  biz şu anda ırak’ta yakında da musul’da yapılacak operasyonlara aynı anlayışla, nasıl cerablus’ta katıldıysak, nasıl rai’de katıldıysak, şimdi yine söylüyorum… bana şahsıma hakaretler ediyor. sen benim zaten muhatabım değilsin, seviyemde değilsin, kalitemde değilsin, kıratımda değilsin ırak’tan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil. biz bildiğimizi okuyacağız, bunu böyle bilesin. kim bu ırak’ın başbakanı. önce haddini bil. şu anda kendileri başika üssünü kurmamız için, davutoğlu döneminde bizlere talepleri var. bunların hepsinin canlı kayıtları var ve bugün yarın bunların hepsi televizyonlarda yayınlanacak.
  --- spoiler ---