şükela:  tümü | bugün
  • anadolu efes altyapısında forvet pozisyonunda forma giyen sudan kökenli 1999 doğumlu basketbolcu.
  • kendisi kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti doğumludur.
  • anne ve babası kktc'de üniversitede okumuştur. kendisi kktc vatandaşıdır. 2010 yılında efes altyapısına transfer olmuştur. onuralp bitim ile birlikte çok iyi bir ikili olacaklarını düşünüyorum.
  • yerli antetokounmpo
  • 18 yas altı avrupa şampiyonasında rusya'ya karşı 17 sayı ve 11 ribaunt la oynamıstır aslen sudan asıllı efes pilsen altyapısının yeni süper yeteneğidir kendisi .
  • sudan asıllı, kktc'de abisiyle birlikte keşfedilip türkiye'ye getirilen, abisinin boyu fazla uzamayınca efes'te sadece kendi kalan oyuncu. şutu ve atletizmi üst düzeyde fakat gerektiği anda sorumluluk alma konusunda sorunlar yaşıyor. fiziği ve atletizmi onu elbette bir yerlere getirecektir fakat euroleague seviyesinde mücadele etmek istiyorsa mental olarak kendini geliştirmeli.
  • u18 milli takımında oynatılan devşirme oyuncu. bakın eğer bir ülke, u18 milli takımında devşirme oynatıyorsa, bunun adı ayıptır. u18 yahu. pes!
  • amk devşirmeden kastınız ne çok merak ediyorum. çocuk 10 yaşından beri efes altyapısın da eğitim görüyor. bütün basketbol eğitimini bu ülkede almış. genç takımların amacı bu basketbol eğitimlerinin sonucu almaktır. kktc doğumlu ayrıca. mustafa sudan milli takımını seçebilirdi. türkiye milli takımı seçmiştir. bobby dixon devşirmedir mesela üzerinde hiç emeğin olmadan milli olmasıdır kepazelik.
  • çöp.
  • bu ülkede büyümüş, bu ülkenin okullarında eğitim görmüş, ana dil seviyesinde türkçe konuşan bir genç nasıl devşirme oluyor anlamış değilim. bir de bu denli atletik ve hucum potansiyeli yüksek kaç tane türk basketbolcu gördünüz de çocuğa çöp muamelesi gösteriyorsunuz. insan gerçekten hayret ediyor.