• mario levi'nin terapi gibi gelen huzurlu sesiyle sunduğu, istanbul'un tarihi yapılarının bilinmeyen hikayeleri ile beraber anlatıldığı trt2'nin en sevdiğim programıydı.
    yeni bölümleri olacak mı acaba.

https://youtu.be/ia-0qf95wsc
  • son derece güzel bir program. istanbul'un simge yapılarını merak edenler için nefis olmuş. marıo levi'nin anlatımı da şahane. trt izleden tüm bölümlerini izleyebilirsiniz.
  • istanbul'un eski binalarının hikayelerinin anlatıldığı program. çok beğendim. fon müzikleri de iyi seçilmiş.
  • usul usul ve yormadan istanbul'un kıyıda köşede kalmış yerlerini anlatır mario levi. keyif verir .
  • istanbul'da iz bırakan yapıları, o yapılara yansıyıp geçmiş portreleri işleyen programdı. mario levi'nin sakin anlatımı insana biraz hüzün verip keşif heyecanını rehavete kaptırıyordu ama yıldız tozlarının serpiştirildiği her program gibi, verdiği bilgicikler dikkate değerdi.
  • trt 2'nin parlayan yıldızı. çok iyi program...
  • trt2'nin güzel bir programı daha.
  • bu karlı günde evdeyken, kalbimin derinine işlemiş, beni inanılmaz heyecanlandırmış büyülü, sıcacık bir trt 2 yapımı. eşsiz bir anlatımı olan müzikli bir kitabı izliyormuş hissi sarıyor insanı. tek anını kaçırmama telaşıyla, bir ders gibi duyduğum her şeyi not etme isteğiyle izledim. dinlediğim yerleri ziyaret etme, anlatılan kişiler hakkında daha fazla okuma isteği uyandırdı.
    görsel keyfi, sanatsal ve edebî zenginliği ile muhteşem bir duygu iklimi ve fikir doyumu bırakıyor. sanatı, tarihi, istanbul’u, edebiyatı, eskimeyeni seven herkesi heyecanlandırabileceğini düşündüğüm bir program. iyi ki yapmışsınız. keşke daha uzun olsa.

ilgilenenler için
    1. bölüm
    2. bölüm
    3. bölüm

bu arada muhayyel düşsel, hayal edilen, tahayyül edilmiş anlamına geliyormuş. muhayyelat ise bu kelimenin çoğulu.
  • ar. hayal edilmiş olan şeyler. hayal edilenler.
    (bkz: muhayyel)
hesabın var mı? giriş yap