şükela:  tümü | bugün
 • teessüf ederim... (bkz: onyargi)
 • - bak simdi elektrik cok tehlikelidir... ben 2 yildir calisiom 4 senede okul iyi biliom...
  - ee bende 6 yildir bu isin icindeyim lise 3 sene arti 3 senedir uni...
  - ama sen muhendislik okumuon.. simdi bakalim elektirik var mi?
  boom
  - e mal muhendisim o kontrol kalemini nasi iki yere birden degdirebilion anlamis diilim...
 • diger mesleklerdekilerin(orn: isletmeci)(orn:arthurandersen) ne yaptiklarini kendileri anlamasa da dinleme ve anlamaya cali$ma cabasindayken, onlarin(i$letmeci/insan kaynakcisi) muhendislerin yaptigi i$i, baki$ acisini, onerdigi cozumleri anlatirken muhendisin yuzune bo$ bo$ bakip inceden "eee ne $imdi" ifadesi takinmasi ve dahi "biz bilmemne dani$man $irketiz ne muhendisler istedi de* ver(me)dik-siz bu yaptiginiza i$ mi diyosunuz" ifadesiyle aciktan aciga siritmasi dolayisiyla; isyan ederek "ben senin aldigin puani hic sosyal yapmadan aldim, sen parti parti dolasirken proje verdim sacimi doktum, senin calisabildigin konumlarda ben pekala calisabiliyoken(bankacilik), sen yapamayabilirsin(statik/betonarme hesaplama)" edasiyla ve ukalaligiyla cokbilmislik yapar...ama ortada hicbir $ey yokken ukalalik yapanlara sen git autocadin/sap90in/excelin vs. kadar konu$, her$eyi bilmek zorunda diilsin denilebilir...
 • fen bilimleri disinda bir bolumun ogrencisi veya mezunuysaniz, bu insanlarin yasi geckin olanlarinin yaninda bunu belirtmeseniz iyi olur. size, calismaniz gereken zamanlarda zibidi gibi o parti senin, bu parti benim dolasmis; simdi de bos bos islerle ugrasan adam muamelesi yapabilirler. siz de yasli masli, babanin arkadasi diye kalkip bir sey soyleyemeyeceginiz icin, en fazla icten ice sinirinizi bozarsiniz. degmez.
 • bu kadar issiz isletmeci, iktisatci, matematikci varken bile bankalarda financial statement'lari cozmekte muhendisler tercih ediliyorsa bu demektir ki bu cok bilmislik de haklilar. cok biliyorlar...
 • (bkz: proud of it)
 • analitik dusunme yetenegi yoksunlarinin sigindiklari liman. (bkz: muhendis olamama ezikligi)
 • mühendislik okumanın bir ayrıcalık olduğu yanılgısı ile düşülen ve aslında bir çok mühendislik dalının kalifiye işçiler tarafından çok daha iyi kotarıldığı gerçeğinin getirmiş olduğu psikolojik ezikliğin dışa vurumu.
  amprik bilgi birikiminin bilimsel yöntemler ile anlaşılmaz hale getirilmesi ve bu mitin bir "mühendis kastına" özgülenmesinin doğal sonucu. verilen bilgiyi sıralamaktan başka bir işlevi olmayan bilgisayarların dahi yapabildiği iş netice itibariyle bir muhakeme değil bir ilişkilendirme işidir. yine de şu gerçek yadsınmamalı. mühendisler olmasa hayat kesinlikle daha zor olurdu. bu nedenle o kadar sene dirsek çürüten insanların bu küçük (?) kusurlarına katlanmak mümkün gözükmekte.