şükela:  tümü | bugün
118 entry daha
  • yıllanmış teknisyenle çalışıncaya kadardır.
  • çokbilmişlik değildir. bilimin onlara tanıdığı bir yaratma becerisidir,üretkenliktir,bilim yapmaktır. karşısındaki okumamışsa asla anlaşılmayacaktır.
  • dogrudur. birbirine bi seyler anlatirken de bunu mu yapamadin, cok kolay diye ezip, kuturdeterek magnum yerkenki hazzi elde ederler. yuzde 80 90i boyle. ironiktir ki bunlar az bilen kisilerdir. (bkz: dunning-kruger)
  • o öyle değil de böyledir ya da o öylemidir diye sorgulama açıklama kalıbını diyaloglarımın tamamında kullandırtanlar utansın.
    çok bilmiş demesinler.
    algoritma yapımız bu. nedeni açıklanmayan her yargı hüküm bildiren cümle bizim için bir anlamsız yapı yığınıdır

örnek:
    bu tabak sıcağa hiç dayanmıyor hemen çatlıyor.
    sıcağa dayanır ancak sen homojen ısıtmazsan aniden ısıtırsan gerilme sebebi ile elbetteki çatlar.
    az önce geçen diyalogdur.
  • teknisyen çokbilmişliğinin yanında bişey değildir. inatla mühendisten daha iyi bildiğini iddia eder patron es kaza onun dediğini tercih eder ve ortalık toz duman olursa suçu mühendise atmak için de kırk takla atar.

daha ben bunu bilmiyorum diyen teknisyene, ustaya rastlamadım. standart dışı durumda ise biz heryerde böyle yapıyoruz savunması vardır ki evlerden ırak.