şükela:  tümü | bugün
  • `tanım :` taşını toprağını sevdiğim anadolumuzda mühendisin ve mühendislerin bize ilk çağrıştırdığı kavramlardır.

benim aklıma bir kaç çeşit mühendis tiplemesi geliyor. bakalım beğenecek misiniz ya da gözlemlerim size de tanıdık gelecek mi...

1) kaslı, çalışkan ve bağırgan tip

egosu tavan yapmış, her ders arasında saz arkadaşlarıyla bugün 10 ton girelim, bacak çalışalım, protein tozu alalım diyen; iki kelimesinden biri kanka ha ha ha olan, gür ses tonuyla ve gevezeliği ile sizi kulaklığınıza hapseden tip. (kız düşürmek için şişiyor)

2) çıkarcı, egoist ve agresif tip

bu koca götlü ve leş gibi kokan mühendis türünü her yerde görebilirsiniz. hayretle alayının ben agresifim diye bağıran sivri bir çene türü ve kızların hoşuna giden gözleri vardır. çıkarlarını en üstte tutarlar. her an her şeye kavga çıkaracak potansiyelleri vardır. hunharca ders çalışabilir, grupla ders çalışırken liderlik vasfını gösterircesine "abi öyle değil böyle" gibi şeyleri sesini yükselterek söyler. küfür eder. hocalara, garsonlara, memurlara ve diğer insanlara atar yapar.

3) kız mühendis

kız mühendis ilk başta, kız başına 500 erkeğin düştüğü bir ortamda olmanın memnuniyetini yaşar haklıdır da... gelgelelim ki bu sarhoşluk
    çabuk geçer. günde 3000 mesaj, takip isteği, arkadaşlık isteği, çıkma teklifi alınca haliyle beyni error verir.

4)yavşak mühendis

yavşak ve yılışık bir ses tonuyla kendi yaptıklarını ballandıra ballandıra anlatan tiptir. zeka ve başarı seviyesi yüksektir. egoisttir. çıkarcıdır. psikolojileri bazen bozulur. felsefeye, müziğe veya herhangi bir içtimai alana ilgi duyarlar çünkü boş adam olmak istemezler. aldatma potansiyelleri vardır.
  • yağuşuhlu, haşin erkekler asdf.
    kılıbık ve dahi totoş görmedim , duymadım.