şükela:  tümü | bugün
  • mühendis bir erkek olarak havada karada mühendis bir erkeğin alacağı versustur. gerek analitik düşünmeleri, gerekse pratik olmaları avantajlı oldukları noktalardır. mesleklerini genelde severek yapıp geleceğe umutla bakacak kadar pozitiflerdir. arge de çalışıyorlarsa nirvanaya erişmişlerdir.
  • beyin cerrahıyım. analitik düşünme, hızlı ve önemli karar verip; aldığım kararı pratiğe dökme konusunda herhangi bir mühendisin benimle kapışabileceğini düşünmüyorum.

(normalde bu tür siksiki muhabbetlerden hazzetmiyorum ama bu doktor karalama olayının boku çıktığından iki kelam ettim.
    karı-kıza yazılıyor değilim. evliyim, mutluyum bin şükür)

edit: troll başlığıymış ya la...

edit 2: arkadaşlar böylesini ego gösterisi bir entry için öncelikle okuyucu arkadaşlar kusura bakmasın. hakikaten hazzetmiyorum bu tarz üsluptan. gelgelelim insanın bi süre sonra sürekli meslek üzerinden karalanmak ağırına gidiyor. mühendis dostlara selam olsun. allah hepimizin ilmini-gayretini-hevesimizi arttırsın. hepimiz en nihayetinde insanlığa hizmet etmek için çalışıyoruz.
    allah hepimize bol kazanç, hayırlı-huzurlu ömür nasip etsin.
    selametle kalın...
  • bu ne? kendini övme başlığı mı?
    gerçekten bomboş bir yer burası ya.
  • bir mühendis olarak en büyük benim. simdi dagilin
  • mühendis erkeğin kanirtarak alacagi versustur.
    mühendis adam pratiktir.
    mühendis adamın mizahı iyidir. doktorlar genelde alık oluyor . sosyal medya fenolari olanlar bile gerçekte bikbik oluyorlar. yemeyin.
    muhabbeti iyidir.
    yokluk gördüğü için karı kız kıymeti bilir.
    doktorlar amsalaktır mesela.
    mühendis içimizden biridir doktorların götü kalkık. daha intornken başlıyorlar niyeyse.
    doktor zengin olur mühendis adam parayı vurur

boyu 1.85+ mühendisler eqlesin.
  • arkadaşlarına veya tanıdıklarının dandik bir yerde çalışan mühendis olduğuna bakma, o kendilerinin problemi. bu uzaya araba gönderen adamlar da mühendis, elindeki son model telefonun her bir özelliğini üreten de mühendis, doktorların kullandığı tüm aletleri geliştirenler de mühendis. iyi mühendisler ülkemizde doktorlar kadar değerli olmadığından kolay kolay türkiyede kalmıyor. varsa da tek tük.
    tanım: iyi bir mühendisin iyi bir doktoru ağır hezimetle ezeceği versus.
  • doktor her türlü kazanır...
    mühendisler nasıl deyim mmmmhhh biraz düz mantıktır, imadan falan anlamaz durumların alt metnini okuyamaz ayyyyyy insanı sinir ederler...

doktorlar insanlarla muhatap ola ola sosyal zekaları da gelişmiştir, esprileri de olaylara yaklaşımı da daha mühendislerle mukayese edilmeyecek kadar başarılıdır.

o yüzden doktor kazanır
  • "tekniker erkek" diyerek farkı bir boyutta değerlendireceğim versus.

mühendis ve doktorların sorumlulukları fazla olduğundan psikolojik sebeplerle ereksiyon problemi yaşamaları olasıdır. teknikerler ise başı boş kuyruksuz uçurtma gibi dolaşıklarından her daim kadınlarını mutlu edebilecek psikoloji ve potansiyele sahiptir.
  • ben mühendis erkeğim kardeşim de doktor erkek ve ikimiz de bu başlığı açanın geri zekalı olduğuna hem fikiriz. eğer arzu ederse kendisine bir adet beyin dizayn edelim de taksın.

edit: geri zekalı kıyaslamalar yapmayan bir beyin.
  • doktor dediğin nihayetinde bir zorunlu görevdi zartti zurttu derken devlet memurluğu yapmış oluyor.

memur zihniyetini atmak kolay değil sonra. o yüzden görürsün böyle etrafta tonla cart curt yapan doktoru.

mühendislikte böyle bir zorunluluk yok. iyi muhendissen en baştan beri keyfince çalışırsın. daha rahat bir insan olursun.