şükela:  tümü | bugün
 • instagramda bebek ürünleri içerik incelemesi yapan harika sayfa. çocuğu için endişelenen ve hassas davranan bir baba tarafından açılmış. bebeklerin tenine temas eden her ürünü inceleyip içeriği temiz olanlardan bir yıldızlar listesi yapıyor. kimyasalların ne işe yaradığı ve neden zararlı olduğu hakkında kısa bilgiler veriyor. çok işime yaradı. ben de hassas davranan bir anneyim. kendimce araştırıyordum ama işimi kolaylaştıran birinin olması harika oldu.
  instagram linki
  internet sitesi

  günler sonra gelen edit: zamanında adını duymaya tahammül edemediği yerden yere vurduğu prima ile iş birliği yapmış gözümde güvenilirliğini tamamen yitirmiştir. başlığı açan olarak bu editi girmek istedim.
 • anne-babaların instagramda takip etmesi gereken hesaplardan biri. kullandığınız ya da kullanmayı düşündüğünüz bebek/çocuk ürünlerinin içerikleri konusunda bilgilendiriyor. ben çok faydalandım. her “doğal” ya da “organik” yazılı etikete kanmamayı öğrendim ilk başta,malum temiz içerikli ürün bulmak hepimizin önceliği. ayrıca kendi oğlu da çok tatlı,ona aldıkları kullandıkları şeylerden de öneri de bulunuyor. instagramda ne olduğu,ne yaptığı belli olmayan bilmemkimin annesi/babası tarzındaki hesapları takip etmektense böyle faydalı hesapları takip ediyorum.
 • çok bilgilendirici bir sayfa. takip etmeye başladıktan sonra farkettim ki güvendiğimiz markalar hiç de saf değilmiş. biz de sayfanın ürün incelemelerinden sonra marka değişikliğine gittik
 • gıda dedektifi gibi başlayıp işin kolayına kaçan, tamamen reklam üzerinden ilerleyen bir balon.

  başta kısa süre faydalı oldu, şimdi klasik reklamlar.
 • bir cok kisiye icerik okumadan urun almamayi ogreten hesap. hic takip etmediyseniz mutlaka incelemelisiniz, hele cocugunuz varsa.
  fakat su an incelenecek onemli bir sey kalmadigi icin eski cazibesi kalmadi. bir de su helal kozmetikci markanin reklamlarini artik birakmali.
 • yararlı bilgiler verdiğini düşündüğüm instagram hesabı.
 • ilk başlarda iyi güzel gitti ama bu sıralar hellalles midir nedi onun reklamı baydı. bir de arkadaşları olan sayfaları tavsiye edip duruyor bu da sıkıcı olmaya başladı. bir de kendi nacizabe fikir ve tercihlerini tek doğru buymuş gibi savunması komik geliyor bana. dediğim gibi ilk başta mantıklı işler yaparken bu sıralar kabak tadı vermeye başladı. umarım tekrar doğru yolu bulur.
 • öncelikle bebek, son zamanlarda da annelere yönelik ürünlerin içeriklerini detaylı şekilde inceleyen instagram hesabı. kendi çocuğunun yaşadığı zor bir dönem olmuş sanırım sonrasında etiket okumaya başlamış. akabinde bunu başkalarıyla paylaşmaya başlamış. bilgiyi paylaşmak çok kıymetli. hele ki her şeyde hazıra konmaya bayılan türk milleti için bulunmaz nimet. hesap ve incelemeler samimi ve gerçek geliyor ancak her gün mütemadiyen halalles marka şampuanı “bu işte bir memnuniyet var” yazıp olumlu yorumları paylaşmak bana garip ve itici gelmeye başladı.

  böyle yorum yapanları da “röklöm tayfa” olarak yaftalıyor ancak sayın mühendisinoğlu arkadaşım yüzlerce ürün inceliyorsun. özellikle yeni bebeği olan, bebeği için en iyisini en temizini bulmayı çalışan annelerin olduğu binlerce takipçi kitlen var. şimdi sen bir sürü ürünün olumlu içeriğini paylaşırken neden sadece halalles’in yorumlarını her gün paylaşmaya başladın insan düşünüyor haliyle. yaptığın iş büyük emek istiyor tebrik ederim ben de açıp inceliyorum ama bir reklam getirinin olmadığını söylüyorsan o zaman firmaları bu kadar ön plana çıkarma. he bu işten para kazanmaya başladıysan da zaten yolun açık olsun orada samimiyet bitmiştir.

  1 hafta sonra gelen edit: halalles sponsorluğunda paris disneyland’e gidiyormuş. ben demiştim demeyi sevmem ama “ben demiştim”. çok çabuk bozuldun müyendisinoğlu. ah para ah, gözün kör olsun.
 • buram buram reklam kokan instagram sayfası. arada "müthiş indirim", "6 aydır bu fiyata inmedi" dediği ürünlerin fiyatlarına akakce.com'dan bakınca bas bas bağırdığı fiyatın daha da altına zaten aylardır satıldığını görüyorum. artık verdiği link'ler üzerinden affiliate marketing mi yapıyor ne yapıyor bilmiyorum.

  bunun dışında kendisi son derece itici bir insan bana göre. çocuğundan sürekli jr * olarak bahsediyor. sanırsın çocuğun kütüğü minnesota'da. eleştiriye de hiç tahammülü yok beyimizin. onu bunu sayfası üzerinden yaftalamaya bayılıyor ama.

  tüm bunları saymazsak incelemelerinin bazıları somut veriler üzerine kurulu ve faydalı diyebilirim.
 • (bkz: mühendisin oğlu sen misin?)
  (bkz: ilk çıktığında süper olup sonra bozan şeyler)

  reklam almasında sıkıntı yok fakat bunu çocuğunu kullanarak yapması sosyal medyada şu bilmem ne annesi sosyal medya hesaplarından farkı kalmıyor. sanırım parayı bol bulunca sözlükte reklamın iyisi kötüsü olmaz dedi.

  acitasyonun ve duygusallığın dibine vurarak bir paylaşım yapmıştı. yani çocuğunu ve eşini kullanarak böyle bir yola başvurması garip geldi. her zaman ürün incelemesi yaparken somut veriler ortaya koyan insan iş kendini savunmaya gelince aile ve çocuk diyerek kendini savunmuştu. önerdiği bazı ürünler hakkında bazı şikayet yorumlarını sildiği vaki iken temkinli olmakta fayda var.

  artık yeni tür sosyal medya 'mutlu aile' tablosuna sahip ebeveynlerin temsilcisi olduklarını söyleyebilirim. burada yazan bazı yazar ebeveynler gibi.

  bebeğin ve çocuğun ne yiyip içtiği ve ne tür malzemelere oynayıp hangi kimyasala maruz kaldığı önemlidir. yetişkin bir insanın ne yediğine içtiğine dikkat etmesi de öyledir. siz bunu çocuklarınız olduğunda öğreniyorsanız burada bir soru işareti vardır. öte yandan bunlara dikkat ederken önemsemediğiniz diğer besinleri vermeyi unutmayın.

  bu hesabın farkındalık kazandırdığı söylenebilirim. fakat artık kapitalizmin her şeyi dönüştürdüğü gibi yararlı hareketleri de her zaman paraya dönüştürmüştür. burada bu tip hesapların reklamını yapmak gibi.

  bu arada sözlük yazarları reklam mecrasını genişletmişe benziyor. sahi öven entiri girmek ve başlığı açmak kaç para?

  diğer besinler başlangıcı için;
  (bkz: çocuğunuza insanlara saygı duymayı öğretmek/@safagi sokmeyen cocuk)