şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sonuna kadar okursanız sürpriz var (bkz: meme içerir).

  arkadaşlar özellikle son yıllarda farketmişsinizdir; fabrikalarımız birer haftalığına hobi mahiyetinde teknik elemancılık oynayan hanımlardan geçilmiyor. yani türkiyenin kanayan yarası olan işsizlikteki gizli faktör çorap değiştirir gibi iş değiştiren hanımlar, bu şüphe götürmez bir gerçek. kızlarımız geleneklerini anenelerini ellerinin tersiyle itip yıllar boyu üniversiteye hazırlanıyorlar, artık doğurganlıklarının hem yaş ile hem de psikolojik olarak zayıfladığı bir dönemde "eee madem o kadar fedakarlık yaptın hem ailene sırtını döndün hem de cinsiyetinden bayanlığından uzaklaştın ne olacaksın bari bütün bunlara değecek kadar?" diye soruyorum lafa bak lafa: "kısmetse inşaat mühendisi amcacığım"...

  eh! kısmetse gecenin köründe ihalelere de hazırlanırsın toplantılarda. ben sana ne olacağını söyleyeyim; kenar mahallede bir mimarlık firmasında veya bir 'prefabrikçi'nin atötye köşelerinde atocat hatmedip teknik ressam olacaksın. mesleğinin zirvesinde dahi erkek yöneticin onbesbin lirayı prim olarak alırken sen hepi topu beşbin lira aylığa talim edeceksin.

  özellikle bayan arkadaşların hatalı meslek tercihleri iş hayatına sekteye uğrattığı gibi aile hayatlarına da zarar veriyor. illa ki çalışılacaksa illa ki ev işleri kenara atılıp çocukların eğitimi ve yetiştirilmesi konusunda aile ekonomisine zarar verilecekse dahi en azından bu zararı karşılayacak kadar getirisi olabilecek ve bir bayana yakışacak "zenaatler" üzerinde durulmalı.

  örneğin mesela şimdi lise düzeyinde iki cinsi ayırmanın hem "orta öğrenim başarı puanı"nı arttırdığı hem de üniversite sınavlarında yerleştirme oranlarına olumlu getirilerinin olduğu biliniyor. eh bu örneğe bakarak çocuğunuzu erkek yada kız liselerine sokmak için yarıştırıyorsunuz da, fabrikalarda atölyelerde ayrı çalışmanın getirisini neden hesaba katmıyoruz. hiç siz bir bayan mühendis olarak bir cnc operatörünün direktiflerinize takmayarak parçayı kafasına göre işlemeyeceğini düşündünüz mü..?

  ya hu dermatolojinin, diyetisyenliğin, öğretmenliğin, tekstilin köküne kıran mı girdi..!?!

  arkadaşlar yurdumuzda kadın ve erkek eşitliğinin en azından çalışma hayatında idame ettirilebilmesi için bayanlarımıza uygun mesleklerin süratle kategorize edilmesi gerekmektedir. yoksa asgari ücretle arge mühendisi olmayı matah sanan kızlarımız hem kendi hayatlarını zehir etmeye devam edecekler. hem nüfusun ihtiyarlamasında önemli rol oynayacaklar. hem de istihdam ve buna bağlı istatistikleri yanıltarak kalkınma önünde istemeden de olsa büyük engel teşkil edecek yabancı yatırımcının ülkemizden uzaklaşmasına seyirci olacaklar. bir türkü tutturmuşsunuz 90'lı yılların karanlığından gelen "türkiye iran olmayacak" diye ulan hiç iran görmesek yutturacaksınız.

  adabı edebi elden bırakmamış giyimine kuşamına dikkat eden milyonlarca bayan bugün modern iran'da hem aile reyislerine ay sonunu getirmek için destek oluyorlar hem çocuk yetiştiriyorlar hem de kendilerine en uygun makamlarda iş hayatında aktif rol oynuyorlar. bir dökümhanede bi bayan çalışamaz oysa aynı fabrikanın muhasebesinde yardımcı olarak görevlendirilebilir veyahutta yemekhanesinde çok daha verimli bir ortam bulabilir.

  ya da bir restoranda garsonluk yapamaz ancak kasiyer olarak çalışmasında hem gelenekler açısından hem de görsel olarak bir sakınca yoktur.

  --- spoiler ---
  meme kısmı başlıyor arkadaşlar..
  --- spoiler ---

  tutturmuşsunuz bizimle yakından uzaktan alakası olmayan bir feminizm olgusu. feminizm aşağı feminizm yukarı feminizm feminizm feminizm feminizm...arkadaşlar ulusalcı sözlük feministlerine kalsa o kasiyer kız "sistemin çarkları" tarafından eziliyor. feministerin işte iş hayatından anladıkları bu. ehh dayanamayıp "say ulan iki tane feminist yazar, oku bakayım feminist manifestoyu, kim koruyor kadın haklarını?" diyorsun... cevap: "femen grubu koruyor ya işte"

  --- spoiler ---

  al sana kadın haklarını koruyan "femen" üyesinin ne hikmetse o yaşta büyümeye devam eden memeleri:
  memintoların iki ayda tombikto oluvermesi

  --- spoiler ---

  ya hu arkadaş bana mı yanlış geliyor yoksa antalya'da bir yatın üzerinde verdiği pozda memeler 5 katına mı çıkmış o yaşta kızın memelerinin bu kadar dikleşip irileşmesi normal mi? sakın sizlerden topladıkları femen bağışı adı altındaki paralarla estetik ameliyat olup yatlarda tatil yapıyor olmasın bunlar?

  mühendislik ve atom fiziği kasan bayan arkadaşlar; lütfen evde kalmışlığınızı erkeklerin sırtına yüklemeyin. bakın silikonu takan femin çoktan sevgiliyi kapıp yatına binmiş. bugün eğer halen kadın erkek ilişkilerinde bir seviyeyi tutturamadıysanız, abazanlığınızı feminizm adı altında feminizmin orijinaliyle dahi yakından uzaktan alakası olmayan magazinci, bozulmuş batı taklitçiliğiyle yoğrulmuş dejenere kültürünüze borçlusunuz.

  konklüzyon:

  özetle, nasıl solculuk audi a5 quattro'yu, bmw 3.0 si coupe'yi bulana kadarsa; anarşistlik feministlik de spor arabası yatı olan kocayı bulana kadar arkadaşlar hiç birbirimizi kandırmayalım.

  bakın açıksözlü bir eski manken arkadaşınız* ne diyor: "erkek dediğin slimfit (dar kesim) gömlek giyer, maserati’ye biner*, rolex takar. her türlü müziği dinler ayrıca dinletir. kendisini sürekli hafızada tutmak için kalıcı, zarif hediyeler alır! güvenilir, sıcacık, komik, sempatik, kadını mutlu etmek için herşeyi yapabilmeli. kendine olan güvenini kadına yansıtmalı ama mütevazi de olmalı… yemekten, şaraptan anlamalı, hayatında müzik, spor ve keyifli hobilerı olmalı… kadına kadın olduğunu hıssettirip ilgi, sevgi ve aşkıyla kendine hayran bırakmalı… bakımlı ve temiz olmalı."... bayan arkadaşlar bu sözler sizlere ait.

  bayanların erkeklerden hediye kabul ettiği günümüzde kabul gören bir "tanışma" vesilesi. şimdi erkek arkadaşlarından hatırı sayılır hediye alan bayan meslektaşlarınıza ağzınıza geleni söylüyorsunuz. peki sebebi ney? o pahalı hediyeyi almanın ayıp olması değil aksine onu sizin haketmemeniz. peki haketmemek için ne yaptınız?

  özetlemek gerekirse: diyelim ayda hepi topu 2500 lira maaş almak için çoluk çocuğa karışmak yerine seçici olmayı tercih edip 20 kusür yıl okul okudunuz üniversiteye gittiniz. hayatınız boyu çalışmanız halinde başarılı bir erkeğin bir yıllık primini dahi alamayacağınızı bilmenize rağmen çocuk yapmamayı tercih ettiniz.

  sonuç ney? başarılı erkeklerle takılan meslektaşlarınıza orospu deyip kocanızın sırtından geçinmeye devam. ama sonra çiçeksiniz deyiverince auvvv.. hepiniz çiçeksiniz ve çiçek olmak, doğanın size verdiği bu en üst hediye sayesinde cennetin ayaklarınızın altında olması utanılacak, tepki gösterilecek bişey değil ki?!?

  ocağı tüten mutlu bir yuvanın sadece aylık temizlik gideri, çocuk bakımı, pazar alışverişleri sizin hedeflediğiniz 2000~2500 liranın kıyaslanamayacak kadar üzerindedir.

  güneşin alası çoktur arkadaşlar.. her evin çilesi çoktur. gerçek yükü gerçek analar çeker, kimsenin bilesi yoktur. gerçek anne çocuğa bakar, gerçek anne evine tapar, gece gündüz çalışıp yarını yapar gerçek anne. güçlü ve mutlu bir gelecek için vakit hala geç olmamışken analarımızın çocuklarının başında, her öğün sıcacık aşında olması gereklidir.

  arkadaşlar; erkekler işe gidiyor para kazanıyor eve geliyor dediğiniz şeyin aslı bambaşka:

  - biz erkekler para kazanmak için diğer erkeklerle savaşır, ağır yükler taşımak için trenler yaparlar ve bayanlar karanlıktan korkmasın diye elektrik üretiriz.
  - hani gezegenimiz bir erkek dünyası olmasına rağmen üzerinde bayan kokusu olmadan boş bir dünyadır ya.. işte burada bahsedilen kadın kesinlikle erkeğine ve ailesine saygılıdır.

  şunu unutmayın ki tarihin her döneminde efendilik, usluluk, iffet, ağırbaşlılık bayanlara, annelerimize yakıştırılırken, gezmek, keşfetmek, ele geçirmek, saldırganlık, güç azamet ve gösteriş, hatta amiyane tabiriyle "piçlik", iş hayatında başarılı erkeklerin temel özellikleri arasında yeralmaktadır.

  geçenlerde bayanların motorlu araç kullanamamaları üzerine yaptığım tespit üzerine hararetli bir mesaj aldım. bayanı aynen kopyalıyorum:

  - sen nelr saçmlyrsn, kadınlar uzay mekiği bile kullndğna göre arabada kullanrlr!

  ne oldu neticede bu arkadaşın savunduğu, kafayı uzaya, erkek işine takan bayanın sütyen moleküllerini okyanustan topladık :

  http://gecmisgazete.com/…zayda-sutyensiz-dolasacak-

  çıt çıkmayacak.