şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aslında (bkz: mühendislik okuyanlar için sanat dersinin zorunlu olması) demek isterdim ama malum karakter sınırı.

mühendislik öğrencisinin sanata olan ilgisini arttırması ve çok yönlü düşünme becerilerini geliştirebilmesi açısından önemli bulduğum ders. bildiğim kadarıyla itü'de 2009 yılından beri, her itü öğrencisinin en az bir adet snt kodlu ders alması zorunluğu var. iyi ki de varmış böyle bir zorunluluk. bu sayede sinema sanatı dersi almıştım ve geriye dönüp baktığımda, hafızamda yer eden en önemli ders odur.
  • anadolu üniversitesinde kültürel etkinlik dersi kapsamında öğrenci tiyatrolarını izlemiş, aü senfoni orkestrasını dinlemiş, müzeleri ziyaret etmiştim. sadece mühendislik öğrencileri için değil, her öğrenci için bir nimet kül199

keşke kültürel etkinliklere seyirci olarak bile olsa katılma zorunluluğu ilkokulda başlasa. daha mutlu ve başarılı bir toplum olabiliriz böylece.
  • konservatuarlarda, gsf'lerde kafalarına vura vura matematik ve fizik anlatılması gerekliliği kadar önemli değil.
  • bir mühendis olarak katıldığım eylem..

bir mühendis doğadan esin almalı dolayısıyla sanatı ve toplumu çağı iyi anlamalıdır.
  • mühendisler için çok ama çok önemlidir bu ders, özellikle kız oranı düşük bölüm-fakültelerdeki erkekler pek bir istekle giderlerdi ve sonrasında kantin gündemi renklenir/rezilleşirdi. umduğunu bulamayanların ağlaması hiç çekilmezdi.

vakti zamanında aldığım tiyatro dersini almasam ne yapardım hiç bilmiyorum, onun sayesinde cem yılmaz ve ferhan şensoy gibi kimsenin bilmediği! sanatçıları tanıdım keza bir mühendis için kesinlikle tanınması elzem kişilikler.
  • itü'nün en iyi uygulamalarından biri. "istanbul: kültür, sanat ve toplum" adlı bir ders almıştık çok değerli bir yüksek mimardan. istanbul'un ruhunu yansıtan yerleri ve sokakları gezip gözlem yapardık sınıfça. istanbul'da hala korunmuş yerler olduğunu görmek fazlasıyla sevindiriciydi.