*

şükela:  tümü | bugün
 • candan erçetin'in "neden" kasetindeki en güzel şarkılardan biri...ve itiraf etmek gerekirse, bugüne kadar dinlediğim candan erçetin şarkıları içinde, içerisinde "pişman oldum" diye bir cümle geçen ilk şarkı...diğer şarkılardaki yaşadıklarından, aşklarından, ayrılıklarından pişman olmayan, kesinlikle arkaya dönüp bakmayan kadını böylesi bir cümle ile görmek şaşırtıcı (sözler sinan isimli bir şahsa ait, belki de ondan)...beste ise candan erçetin, neslihan engin ortak çalışması....

  neyse efendim, daha fazla vakit kaybetmeden sözleri döküverelim sözlük the lyrics basemize;

  "...
  ne yaptım biliyor musun
  daha çok şarkı söyledim
  sigaraya yeniden başladım
  alışveriş yaptım gereksiz

  ne yaptım biliyor musun
  bol bol seyahat ettim
  hatta yalnızlık çektim
  pişman oldum, kimseye söylemedim

  yani sustum genelde
  bazen de gülümsedim nazikçe
  dinlemediğim belli olmasın diye

  bitti buraya kadarmış dedim
  unuttum bile dedim
  avuttum kendimi sözde
  ama yine de akıyor gözyaşlarım
  ıslatıyor yastığımı
  seni özlediğim gecelerde
  ..."
 • özellikle nakarat bölümü candan erçetinin kendine has yorumuyla insanda yoğun bir etki bırakır.alır götürür.
 • onemli degil anlamina gelir.
 • cok kendi halinde, iddiasiz, sakin, duru bi sarki. ilk kez dinledigimde daha onceden bildigim hissine kapildigim, sanki senelerdir mirildandigimi sandigim melodisi beni yerden yere vuran sarki.
 • candan erçetinin neden albümünün muhtemelen kıymeti ancak dipten derinden albümü dinleyenler tarafından bilinecek, öyle radyolarda filan fazla dönmeyecek, her dinleyene ayrı bir zevk verecek parçası. netekim albümde çok daha güçlü şarkılar var gerek ritm gerek söz vuruculuğu açısından. bu şarkı ise daha bi naif, daha bir içten söylenmiş; öyle "arkadaşlar bakın ben böyle bir şarkı buldum hadi hep beraber dinleyelim hoy loy loy" diyerek milletin kulağına dayanılacak bir şarkı değil netekim içinde geçen "..gülümsedim nazikçe / dinlemediğim belli olmasın diye" sözleri ile vakti zamanındaki suskunluklarınızın ve minik gülümsemelerinizin sebebi ortaya çıkar. bu yüzden evde tek başına dinlenilmelidir. ağlanılacaksa tek başına ağlanılmalıdır bu şarkıyla. pişman olunacaksa da....
 • pişman oldum dese de, gene de şarkıda bir candan erçetin duruşu vardır; kimseye söylememiştir. insanların karşısında o dinlemediğini anlamasınlar diye nazik gülümseyiş gözümüzün önüne gelir; tam bir kadın dersiniz. zaten çoğu zaman sözde avunmaz mıyız, "bitti!buraya kadar!" diye bağırırken burkulan içimiz kendine bile itiraf edemez pişmanlığını. gider bir kaç ayakkabı alır*, saçlarımızı keser rahatlarız biz*.
 • candan erçetin’in kesinlikle en güzel şarkısı bence. ilk dinlediğimde hüngür foşur ağlatmıştı, hala ağlatır, hep de ağlatacak gibi durur. arabeske kaçmadan, aman da bittim hayatım kaydı, aman da zalimin evladı vırvırına girmeden, sade ve vakur bir şarkı, ne güzel... candan hanım’ın hanım hanımcık söylediği bu şarkıyı hakan bey de efendi efendi yazmış, tebrikler efendim.
 • hayatı anlatan çok çok güzel şarkılardan biridir
 • "mühimsiz" denilemeyeceği için yerine "önemsiz" denilen.
 • bitti kelimesinin en acı kullanıldığı şarkılardan sadece birisi.