• istanbul'la ilgili özlediğim üç beş şeyden biri. yerinde mi acaba hala?*
  • entry sildiren bir bar olduğunu da görmüş bulundum

özet geçmek gerekirse;

sürekli tercih ettiğimiz bir yerken 3 ay önce haftaiçi bomboş mekanda damsız almıyoruz muhabbeti yapabilecek kadar cesur bir mekandır ayrıca indirim yaptıkları biraları dikkatli içiniz mümkünse kapağını attırmadan tarihine bakın son kullanma tarihine 2-3 gün kalmış biraları afiyetle içebilirsiniz ben gitmiyorum şahsen önermiyorum da
  • mısırın beleş olması dışında bir numarası olmayan bar. gitsen de olur, gitmesen de.
  • sık sık gelirdim eskiden.

son kez, her zaman oturduğum masasına oturdum bu akşam.

sevdiğim müzikleri çalıyorlar yine. insanlar neşeliler, gülümsüyorlar.

onları seyretmek keyifli.

kadıköy'de sevdiğim bir kaç pubdan biri burası. özleyeceğim bir kaç yerden biri
  • kadıköy barlar sokağı bölgesinde yeni bir mekan. içeride ve dışarıda oturumu, samimi bir havası, ahşap ve gaz lambalarından güzel bir dekorasyonu, uygun fiyatları var. çalan müzikler hoş..
  • ilk ziyaretinizde yıllardır müdavimiymişsiniz hissi yaratan yeni nesil kadıköy tavernası. kendin gidip aldığın sürece sınırsız patlamış mısır var.
  • mekan bir araç, arkadaşlar ve muhabbet asıl amaçtır. edilen sohbetler, o sohbetler edilirken ki gülmeler ve ayrıldıktan sonra geride kalan hisler.

bu mekanda bir masamız var denebilir, her cuma gider buluşuruz. birimiz zaten mutlaka orada oluruz, gelenler de eklenir, bir anda koca bir masa oluveririz. yerimiz de genelde bellidir. zaten çalışanlar da harika insanlar, her zaman güleryüzlü ve hoşsohbetler.

şimdi muhit güzeldir, çünkü hem kadıköy'ün en kalabalık sokağındadır, hem de sakincedir. ışıklandırması güzeldir, ne karanlıktır, ne de aydınlık. bira şişeleri, tabelaları, masaları. ısıtması güzeldir, ne sıcak olur ne soğuk. arada tepeyi veya camları açtılar mı bir ürperti gelir ama iyidir, canlandırır, bir bira daha ister.

patlamış mısırları bol tuzludur, ve lezzetli olur, biri tuvalet dönüşünde mutlaka sıcacık mısır getirir ve 3 dakika beklemez biter.

kısacası güzeldir, evden hallicedir bir süre sonra.

nice senelere muhit!
  • müşteriyi kapıdan gönderen bir yer o yüzden kesinlikle burayı önermiyorum sözlük bom boş mekana iki erkek gelen müşteriye ya rezervasyonsuz almıyoruz yada yukarılardaki entry gibi damsız almıyoruz diyebiliyorlar pişkin pişkin. burası bir disko, restoran, otel değil sadece bir bar, müşteriler biralarını içer sohpetini eder kalkar yerine yenisi gelir sürekli değişkendir barların olayı budur zaten bu yüzden rezervasyon olayı safsatadan öteye gitmiyor olayları nedir, amaçları nedir çözemedim ama hoş değil.
    tanım: gelen müşteriyi kapıdan gönderme ihtimali olan, mekan dekoru iyi ve bira çeşitliliği bol olan kadıköy’de bir bar.
  • (bkz: are you a müdavim?)

müdavimiz effenim.

haftada 1-2 kez gidilir, biralar içilir. hatta bu akşam da orada olacağız.

mekan ise cam masaların içinde bulunan bardak altlıkları ve antika oyuncaklar, raflarda bulunan çeşit çeşit biralar, duvarlarda asılı olan bira tabloları ve loş sarı ışıklar ile çok sevdiriyor kendini.
    çalışanları cana yakın, hizmet olabildiğince hızlı, ekstra hesap çıkma durumunda da gayet anlayışlılar.

üstte olumsuz durumla karşılaşan arkadaşlar adına üzüldüm fakat benzer durumla ilk günden itibaren hiç karşılaşmadım.
    nadir de olsa mekanda etkinlikler yapılıyor. acaba o akşamlardan birine mi denk gelindi? bu tabii ki "damsız almıyoruz"a bir cevap değil fakat girişine 500 lira verdiğin kulübe bile damsız giremediğini düşününce çok da anormal gelmedi. sistem eleştirisi yapılmalı mı? kesinlikle, mütemadiyen yapılmalı.
  • bira camlarından oluşan masaları, loş aydınlatması, güleryüzle ilgilenen çalışanları yine uygun sayılabilecek menüsü ile bizi çok güzel ağırlamış mekan.
hesabın var mı? giriş yap