şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir vatandaşın ölen köpeği için çiçek göndermesi ve daha sonrada taziye ziyaretine gitmesi ile hiç akıllardan çıkmayacak bir belediye başkanıdır kendisi. yani soyadına rağmen o derece popülerdir, populisttir. gerisini siz düşünün artık; her kesimden sevilir, sayılır, oy alır. netekim son seçimde başarısı %70'e dayanmıştır. antalya'nın sarıgül'ü dediğimde kızarlar bir de..

  öyle böyle değil konyaaltının anakentten ayrılıp beldeleşmesinden bu yana belediye başkanıdır. ilk anap ile yola çıkmış, ikinci dönem chp'ye geçmiş, bu son dönem akparti'ye geçmesi söz konusu olmuş akp ilgisiz kalmış, chp olmaz öyle şey gerekirse büyükşehire aday gösteririz demiş, o da her taş yerinde ağırdır diyerek yoluna devam edip, ilçede neredeyse tulum çıkarmıştır(deyim tam yerinde kullanılmamış olabilir belki ama antalya'da gelmiş-geçmiş* en yüksek orandır yani, buna kullanılmaz da başka kime kullanılır?).

  elbette muratpaşa-evcilmen ikilisi gibi bu da üç dönemlik başkandır ama arada önemli bir fark var, orası merkez ilçedir. ya da ne bileyim kepez gibi antalyanın ilk yerleşik(neredeyse 30-40 yıllık) varoşu değildir konyaaltı. kelimenin tam anlamıyla şu son on-onbeş yılda bu adamın başkanlığında kurulup, büyüyen ve bugünkü haline gelen bir ilçedir(misal; muratpaşa'nın öz evladı, gayriresmi semti, geleceğin olası beldesi lara gibi). haliyle böyle bir başkanın kurup bugününe getirdiği bir belediyenin koltuğunda rahat etmek istemesi de gayet normal karşılanır..
 • burs başvurusu yaptığım belediyenin başkanı olan kişi.eğer bi kere hata yapıp başvurduysanız sürekli adına mesaj yollanan birisi.örnegin 'sayın böcek bu akşam ... tv de ... progrmının konuğudur'saat ve tarihin bi kenarına iliştirilen mesajlar silsilesi.
 • miletvekili olmak için görevinden istifa etmiş.
 • aday olsa antalya'da rekor oyla büyükşehir belediye başkanı olacak kişi.
 • 2014 yerel seçimlerinde konyaaltı belediye başkanlığı için chp kendisini aday göstermezse, mhp'den aday olacak olan konyaaltı mevcut belediye başkanı.

  aynı durum süleyman evcilmen için de geçerlidir.

  mhp'nin antalya'da muratpaşa ve konyaaltı adaylarını açıklamaması, bu iki belediye başkanının chp tarafından aday gösterilmeyeceği dedikodusu sebebiyledir.
 • 2014 yerel seçimlerinde chp aday yapmaması ihtimalinde mhp'den aday olmayacak şahıs. mhp gibi oldukça katı bi örgütlenmesi olan bir siyasi parti asla solcu aday çıkarmaz. ayrıca herkes biliyor ki bu adam şahane bi belediyeci olduğundan %60 oy almadı. zaten genel seçimlerde %50 chp'ye veren bi ilçeden bahsediyoruz. ankara için çankaya'dan chp hangi adayı çıkarsa kazanır diyoruz ya konyaaltı içinde bu geçerli.

  kendisinin aday yapılmayacağına ihtimal vermiyorum ama bu adam chp dışında bi partiden konyaaltına aday olursa bildiğin siyasi kariyer intiharı olur.
 • az önce chp'den konyaaltı belediyesi adaylığı kesinleşen kişi.
 • yakın zamanda milletvekili olma karşılığında akp ye geçmesi muhtemel kişi. demedi demeyin.
 • neredeyse 20 yıldır belediye başkanı olmasına rağmen, başganlık yaptığı ilçeye nedense kablo tv bağlatmayan başgan. (bkz: konyaaltı'da kablo tv çekmemesi)
 • bu hafta geleneksel 19. kumluca tarım ve seracılık festivali için kumluca'ya geldim. festival finali her zamanki gibi yağlı güreşlerle tamamlanacak. güreşler esnasında antalya ve kumluca'nın önde gelen iş adamı, sivil ve siyasi liderleri geldiğinde güreş cazgırları anons ediyor. muhittin böcek de güreşlere geldiğinde anons edildi. halktan beklemediğim kadar alkış aldı. başkanlığı nasıldır bilmem ama antalya'da konyaaltı dersen herkes muhittin böcek der. reklamını iyi yapıyor. kendisine burda gördüğüm alkış desteğini görünce antalya büyükşehir belediyesi için chp'nin güçlü bir adayı olabilir diye düşünmeye başladım.