şükela:  tümü | bugün
76 entry daha
  • yazdığı, yarattığı nice sanat eserleriyle bu dünyada çok büyük iz bırakarak ayrılan büyük ozan. o kadar çoktur ki ezbere bilinen türküleri, dilden dile gezen eserleri sıralamaya çalışsak elbet bazılarını unuturuz; haksızlık yapmamak adına bu işi diğer arkadaşlara bırakalım.

    güzel insandır, muazzam bir yazardır, ozandır, halk müziği kültürüne hizmeti çok büyüktür. 2 temmuz’da, madımak’ta bu ülkeye kendisinin verdiği katkının onda birini dahi veremeyecek, verememiş canlılarca “yakılarak” bu dünyadan hicret ettirilmiştir. failleri içimizde dolanmaktadır, faillerin avukatlığını yapan varlıklar ülkemizde vekil olmuştur, adeta bu hizmetlerinin karşılığını misliyle geri almışlardır. ama her zaman olduğu gibi tarih yazacak; tarih hızır paşa’yı değil pir sultan’ı yazacak, tarih o güruhu değil muhlis akarsu’yu, hasret gültekin’i ve nicesini yazacak.
  • oğlumla birlikte hafta sonları evde kahvaltı beklerken veya hazırlarken, araba da yol da bolca dinlediğimiz benim içimi çektiğim oğlumun da kendi sesiyle mırıldandığı büyük şair, bestekar, halk ozanı.

    bir seveni olarak gidişine yürek dayanmaz. allah ailesine sabırlar versin. yakana, yaktırana, izleyene, oh diyene lanet olsun. saygıyla anıyorum...