şükela:  tümü | bugün
 • mağdur olan arkadaşlar inşallah haklarını sonuna kadar alır.
  tanım: takip edeceğimiz başlık.
 • iktidara yakın bir avukattır. çalışanlarına uygun gördüğü muameleden nasıl bir insan olduğunu ve adalet anlayışını kestirebiliriz.

  bu devrin adamıdır, önü açıktır.
 • başlığın kaybolmasını engellemek adına eklemelerimi yeni bir entry olarak gireceğim , şimdiden kusura bakmayın. sözlükte olayın paylaşıldığını duyduktan sonra dün , hala işyerinde çalışanlar vasıtasıyla haber göndererek tehditlerini sürdürdü kendisi. akşam geç saatlere kadar farklı farklı numaralardan arandı arkadasim ve yazının silinmesi için tehdit edildi. eğer silinmezse kötü şeyler olacağını söylediler. gelişmeler oldukça eklemeler yapacağım.
 • entry silinmiş. yılmadan , tekrar tekrar paylaşacağım.

  gerekli yerlere şikayette bulunduğumuzu bildirerek başlamak isterim. bizzat yaşayan arkadaşımın ağzından olayı sizlere aktaracağım.

  ankara'da bulunan, 8aydır çalışmakta olduğum m&birlik hukuk bürosundan 26.07.2018 de ben ve beraberimdeki dört kişi çok saçma bir sebep yüzünden işten çıkarıldık. işin ilginç tarafı biz bunu 27 temmuz sabahı iş yerine çalışmaya gittiğimizde esyalarımızı almak için dahi içeri alınmadığımızda öğrendik. 26 temmuz günü bizden telefonlarımızı işe başlamadan teslim edip iş çıkışı alabileceğimiz söylendi ve bunu kabul etmediğimiz için tutanak tutuldu( işe başlarken karşılıklı yaptığımız sözleşmede böyle bir madde bulunmuyor) , çıkışımızın verilme sebebi olarak bu gösterildi. belirtmek isterim ki ben ve arkadaşım son iki aydır sigortasız çalıştırılmış olmamızın yanı sıra çalıştırıldığı süre boyunca sigortasi yatırılmamis arkadaşlarımız var . işten çıkarılırken ihbar tazminatımız verilmedi. hakkımızı talep ettiğimizde ise , şikayette bulunduğumuz takdirde bize bu piyasada iş buldurmayacaklarını söyleyerek tehdit ettiler. şimdilik olayın sıcaklığıyla aklımdakiler bu kadar. hatırladıklarım olursa eklerim.

  şimdi arkadaşımın başına gelen bu olayı şikayette bulunduğumuz halde neden sözlükte paylaştığımı soracaksınız , olabildiğince fazla insanın duymasını ve ismini vermeme gerek olmadan da anlayacağınız malum partiye yakınlığını baskı olarak kullanarak , adalet savunucusu olması gereken bir insanın (avukat) yanında çalıştırdığı kişilere yaptığı adaletsizliklerin duyulmasıdır.
  28.07.2018 11:58 ~ 12:19
 • ankara barosuna kayıtlı avukattır. uplansın mahiyetine yazıyorum. yalnız şöyle de bir durum var ki, rezalet başlığı için fazla bireysel bir konu. biz ekşicilerin elinden birşey gelmez. kurumsal bir firma olsa boykot ederiz, belli bir marka olsa kullanmayız. ne yapalım? yanlış bilmiyorsam avea, turk telekom ya da diğer operatörlerden birinin vekilliğini yapıyor. avukatın kişisel meselesi için bu kurumları mı boykot edelim?

  bence mağdur arkadaş bu avukatı sigortasız işçi çalıştırdığı için sgk'ya şikayet etsin, diğer hakları için de şahitleri varsa önce arabuluculuk, sonra dava haklarını kullansın. vekilliğini yaptığı kuruma da çıtlatsın durumu. belki kurumu baskı yapar.