• marifet bunları bi yerlere geldikten sonra söylemekte değil. eminim ki kendisi iş hayatına adım attığı ilk yıllarda bu dediklerini yapmadı bile.
  • muhtar kent'ten klasik öğütler olmalıymış başlık ben ezber bozan bir durum göremedim
  • piyasada bulunan bir çok kişisel gelişim kitabında yazan tavsiyelerdir.
    meslekî anlamda başarılı olmuş bütün insanlar, aşağı yukarı aynı "öğütleri" verirler.

yalnız; hani bir yemeğin bütün malzemesini bilirsin ama lezzetli olması için bir "püf noktası" vardır ya, onu da usta aşçılar kimseye söylemezler mesela...
    hah işte, bu şahane kariyere sahip insanlarında meslek hayatlarında çeşitli "püf noktaları" vardır ve asla kimselere söylemezler.

ve tamda bu "püf noktaları" sayesinde, o kariyeri başarılı bir şekilde inşa etmişlerdir.

özetle; beylik "öğütlere" takılma kardeşim, işin özü "sırlarda".*
  • püf noktası var aslında, bu tip söylemlerin alayı piramidin tepesindeki insanların altta kalanları kontrol etmek amacıyla güleryüzle söylediği şeylerdir.

misal: hata yapmaktan korkmayın
    altyazısı: siz hata yapın ki ben de bundan nemalanayım oh mis.

gider de gider.
  • şunları unutmuş bence: kadınsanız kırk yılın kaşarı orospu da olsanız türban takın, erkekseniz kırk yılın ateisti de olsanız sakal bırakıp haftada bir gün topluca yatıp kalkın ( cuma kılın), bunları yapamıyorsanız ve ortamınız müsaitse “ ben aslında yahudiyim, babamgiller dönmüş” diyerek bir sinagoga takılın belki inanırlar. ( böyle bir bangladeşli çocuk tanıdım, elinde tevrat sürekli okuyor, yaramış valla)
hesabın var mı? giriş yap