şükela:  tümü | bugün
  • bir nevi ulusa sesleniş konuşması.
  • bitmeyen toplantı, sürekli toplanıyorlar, bugün on birincisi yapılıyormuş.
  • yerelleşme ya da başka bir deyişle ademi merkeziyet her zaman merkez çevre çatışması içinde çevrenin en çok savunduğu amaçtı ama o kadar mı yerelleşme canım.

(bkz: türkiye'de merkez-çevre ilişkisi)
  • ekşi sözlük'te sonuçlarını gördüğümüz beyin yıkama, yemleme.

sözlüğün şu son değişimine başka açıklama bulamadım.

devamı bilalde...
  • diploman varsa ve ettiğin yemine uymanın bir ahlak kuralı olduğunu biliyorsan, toplumun her kesimini kapsayan siyaset bilimciler, sanatçılar, yazarlar, bilim insanları, sosyologlar ile bir senede onlarca defa bu tip toplantı yaparsın, ettiğin yeminine uyarak etik olarak tüm siyasi partileri kucaklarsın, diploman yoksa işte ayarına uyanlarla ahlakına uyanla sadece bunu yaparsın, bu arada muhtarları burada küçümseme değil ortada ayan beyan gerçeği vurguluyorum, sonuçta kusura da bakılmasın muhtarların bu yukarıda saydığım kesimin bilgi, disiplin ve aldığı ileri eğitim ile literatürde bile mukayese edilmesi gülünçtür, yaptıkları iş küçümsenemez ama abartılamaz da, yani her yıl onlarca defa muhtarlarla toplantı yapan bir kişinin bu düzeyde bir devlet görevlisi olması mantık dışıdır saçmalıktır tamamen egosaldır, dünyada buna benzer bir şey içeriğinde gerçekten demokrasi olan bir ülkede görülmemiştir.