şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iyice komedi dizisi oldu ülke. öğretmen leri gönder yurtdışına , öğrencileri gönder , bilemedin imkansızlıklar yaşayan çocukları gönder, genç sporcuları gönder yada güzel sanatlar lisesi vb yerlerde okuyan fidanları.

  daha bi kaç yıl önce gereksiz artık diye kaldırmak için yasa tasarısı haxırlanması emrini cerdşğin muhtarları yurt dışına göndermeye kalkarsan ( hemde devlet eliyle ) sorarlar adama:

  niye

  diye.

  pardon. zaat ı ali' lerinize bi şey sırmak artık kimin haddine di mi sultanım.
 • yanlış bulduğum uygulama. muhtar dediğin mahalle mahalle, en fazla ilçe ilçe gezmelidir. ülke ülke gezmek cumhurbaşkanlarına has bir özelliktir.
 • ben limonatayı bile ötv ödeyerek içiyorken, en pahalı benzin, elektrik, internet, vs hizmetlerini zar zor alabiliyorken sanırım devletin kasasından ödenmeyecektir bu turun bedeli.

  bilal oğlanın sünnetinde takılan altınlar ile gönderirse bir şey diyemem.

  neremle güleceğimi şaşırdığım hede, hepsi tamam bir tek leylek kaldı.
 • son zamanlarda duyduğum en iyi fikirlerden birisi. ülkenin kalkınmasına çok büyük yararı olabilir. tabi ki gittikleri ülkelerin saraylarını, statlarını, avmlerini değil de mahallelerini, sokaklarını gezerlerse vizyonları gelişmiş bir biçimde ülkemize dönerler ve en küçük yönetim biriminden ülke kalkınmaya başlar.