• köy muhtarları dışında hakikaten çok gereksiz bir mevki. bunlara verilen paralarla kaç tane okul, hastane yapılır.
  • katıldığım önerme.
    muhtarlar para karşılığı ikametgah ilmühaberi gibi şeyler vermek dışında ne yaparlar ki.
    çok fazla şey değil.etkisiz eleman.
  • değildir en azından evde olmayınca cezaydı mahkeme yazısıydı alıyorlar
  • e-devlet uygulamasının yaygınlaşmasıyla birlikte mantıklı görülen durum. köyler içinse hala ihtiyaç var denilebilir.
  • adres değişikliğine kadar her işini halledebildiğin e-devlet diye bi uygulama çıkmış ama devlet 50 binden fazla muhtara maaş veriyor, sigortasını yatırıyor. bi ara nohutu andıran biri vardı, muhtarlara yardımcı personel sözü verip geziyordu ortalarda. açık hava tımarhanesinde yaşıyoruz yeminle. bak yine sinirlendim durduk yere. ulan nohut ben senin var ya.
  • il ve ilçedeki muhtarlıkların gereksizliği aşikar.
    kırsal alanda yani köylerde ise öğretmenler aynı görevi üstlenebilir fakat ne üzücü ki bu güzel yurdun şu devirde dahi öğretmeni olmayan yerleri var...
  • her mahallede bir muhtar var hepi topu asgarî ücret alıyor. ancak her mahallede kaç cami o camilerde kaç imam muezzin ve en önemlisi ne kadar cemaat var. her yanimizdan musriflik akıyor.
  • mahalle muhtarlığının görevinin sadece ikametgah vermek olduğunu sanan yazarcık
  • osmanlı döneminde şehir ve kasabalarda devletle halk arasındaki ilişkileri düzenleyen kimselerdi. devlete ait vergi ve resimleri toplayan görevlilerdi. gel gör ki şu an bunlara ihtiyaç duyuluyor mu? sanmam.
  • günümüz ülkesinde şu ana kadar hiçbir muhtarın mahalleye bir yenilik yaptığına şahit olmadım. evrak işleri falan belki. onun için de muhtar gerekli mi cidden
hesabın var mı? giriş yap