şükela:  tümü | bugün soru sor
  • katıldığım önerme.
    muhtarlar para karşılığı ikametgah ilmühaberi gibi şeyler vermek dışında ne yaparlar ki.
    çok fazla şey değil.etkisiz eleman.
  • köy muhtarları dışında hakikaten çok gereksiz bir mevki. bunlara verilen paralarla kaç tane okul, hastane yapılır.
  • büyükşehir diye geçen kentlerde hala muhtar olması rezillik.
  • adaylar öyle demiyor ama sloganlara bak:

ver yetkiyi gör etkiyi

siz beni takip edin ben yolu biliyorum.

bıcır bıcır muhtar adayı bile var

https://www.google.com/…...0i67.nptfmj8jfra#imgrc=_
  • hayatimda muhtarin herhangi bir işe yaradigini gormedim. verdigi belgeler nufus mudurlugune baglansa ki bazilari baglandi, muhtara gerek yok. sokak sorunlarini direk ilce belediyeye bildirip cozuyoruz zaten. muhtara soylesen buyuk ihtimalle cozulmez, belediyeyi aradin mi direk hallediyorlar. turkiye'de sanirim 50bin muhtar varmis. bunlar asgari ucret civari maas aliyor. milletin sirtina bir yük de bu gereksiz makam.
  • il ve ilçedeki muhtarlıkların gereksizliği aşikar.
    kırsal alanda yani köylerde ise öğretmenler aynı görevi üstlenebilir fakat ne üzücü ki bu güzel yurdun şu devirde dahi öğretmeni olmayan yerleri var...
  • dw türkçe'nin muhtarlarla yaptığı röportajda da ön plana çıkmış mesele.
  • sene 2019 olmuş hala mahalle muhtarlığının boş olduğunu düşünüyorum.artık ikametgah gibi evrakları nüfus müdürlüğünden alabiliyoruz, e-devletten çıkarabiliyoruz.belediye zaten sorun olan yerlerde yapılması gerekenleri yapıyor.köylerde gerekli olabilir ama şehirler ve ilçelerde gereksiz.muhtarlara verilen parayla mahallenin sorunlarına derman olursun ama bu zihniyet boş beleş para akıtma siyasetini çok sevdiği için kaldırmazlar.
  • mahalle muhtarlığının görevinin sadece ikametgah vermek olduğunu sanan yazarcık
  • e-devlet uygulamasının yaygınlaşmasıyla birlikte mantıklı görülen durum. köyler içinse hala ihtiyaç var denilebilir.