• dünyanın ve ülkenin başına bela olan bu corona illeti için bir çok uzman sıcaklarla beraber yani temmuz-ağustos gibi biter diyor ama biter mi orası tartışmalı benim tahminim aşısı bulunana kadar devam edecek bu da en iyi ihtimalle 2020 eylül - ekim tarihidir.
  • 2021 en iyi ihtimalle ( azalma tarihi )
    bitmeyecek malesef..
  • 2022 ekim.
  • yanıtım ters(yan) sekiz.
    bu virüs de diğerleri gibi bir gerçeklik olarak aramızda. onunla yaşamaya alışacağız. sürü bağışıklığı ile daha az etkili hale gelmiş görünecektir elbette ve yine de bitmeyecektir. aşı bulunacağına dair umutlar var elbette. biliyorsunuz ki aşı da tek başına bir ilaç değildir yalnızca önlemdir.
    güle güle korona diyemediğim için üzgünüm.
    düzeltme: ters sekiz ne ya, yan sekiz. teşekkürler, uyaranlar.
  • (belki) hiç bir zaman.

bu yeni insan coronavirüs ile yaşayıp gideceğiz.
    şunlara ilave olarak.

human coronavirus 229e
    human coronavirus nl63
    human coronavirus hku1
  • 10 gün sonra düşüş yaşamaya başlayıp 1 ay sonra tamamen hayatımızdan defolup gidecek.
  • nisan sonuna doğru iniş başlar, haziranda azalır. eylülde tüm dünyada kontrol altına alınarak belli bir seyirde gider.
  • 2021 yazında tatile çıkan ilk kafile ile gündemden uzaklaşacak..
  • aşisi bulunursa tamamdir yoksa virus nereye kaybolsun kus gribi felan ara ara hortluyor .
  • mayıs sonu haziran başı gibi tüm dünyada düzelme baslar. hiç kimse koskoca şehirleri 6 ay falan karantinada tutamaz gencler. zaten öyle bisey olursa en küçük korkunuz corona olsun.
    gerekirse corona hastalarını direk infaz ederler yine de o kadar uzun süre ekonomiyi iptal durumda tutamazlar. 2022 diyen var yuh, ama kafalar çok güzel begendim. markette yiyecek bir tane ürün bulamadiginda oturur taş yersin.
hesabın var mı? giriş yap