• 2. perdede kurgu oldukça zayıf olup, son 20' "yahu ben başka bir oyundaydım" dememe sebep olmuş olan oyun.

oyun bunun haricinde gerçekten çok eğlenceli; önerilir.
  • piyanisti oynayan genç arkadaş bence oyunun en başarılı ismiydi. son bölümü biraz kopuk olsa da başarılı buldum. özellikle cenaze sahnesi gerçekten çok komikti.
  • 2017-2018 sezonunda ankara dt'de sahnelenecek tiyatro oyunu.

funda mete’nin yönettiği oyunun prömiyeri 24 ekimde yapılacak.
  • bugün izleyip beğendiğimiz oyundur. yalnız cosme mcmoon'u oynayan kardeşimiz 2. sırada çıktı üzüldük. o kadar sahnede kendini yırttı ama yine de figüran gibi muamele görmesi üzdü bizi. ilerde iyi bir oyuncu olur kesinlikle.

ayrıca ilk yarı olaya girmeye çalışırken biraz uykusuzluktan uyumamaya çalıştım. sakız çiğneyerek ilk yarıyı bitirdikten sonra 2. perdede gözüm kapanmadı bile.

ayrıca divamızın giydiği kıyafeti bülent ersoy giymemiştir. o nasıl güzel bir kıyafettir öyle? çıktığında herhalde tüm seyirci şok olmuştur. o kıyafet bu oyunun kıyafetiydi.

bir de oyuna girmeden önce tiyatronun hemen yanında tarihi ankara kebapçısı diye bi mekan var. adana kebabı adamlar enfes yapıyor. gelenek oldu her tiyatro öncesi adana yiyoruz.
  • öncelikle bugünkü temsilde oyuncular kahkaha krizine girince, bu seyirciye de bulaştı birkaç dakika kahkaha atarak deşarj olduk. uzun zamandır bu kadar gülmemiştim.

bu tip komediler hep yüzeysel kalsa da, bu oyun bu haliyle o meşhur özel tiyatrolarda 70-80 tl'den aşağıya mümkün değil izlenmezdi.

özellikle cast ve kostümler efsaneydi. çok fazla tiyatro oyunu izlemiş birisi olsam da, haddim olmayarak diyorum ki, dorothy ve verrinder gedge hariç hepiniz mükemmel iş çıkarmışsınız.

miraç eronat'ın adı oyunu izlemeye karar vermekte çok etkili bir kriter olsa da, asıl sürpriz özgür deniz kaya, yolun çok açık kardeşim, tebrikler.
  • özellikle ilk perde boyunca bana kendimi kötü hissettiren oyun.
    replikler mi ince esprilerle doluydu ben mi bomboş bir tiyatro seyricisiyim bilemiyorum. ‘eski piyanistim çok gaz çıkarıyordu.’ diyor. millet kahkahalara boğuluyor. ‘çok acılı yemek yapıyor, kıçımızın üstüne oturamıycaz.’ diyor. millet gülmekten geberiyor.
    2. perde çok daha iyi, finali ise oyunun en güzel anı.
    oyunculara hiç lafım yok özellikle cosmi ve hizmetçi abla oldukça başarılı. sonuç olarak ortalama bir oyun.
  • genelde adt komedileri her zaman eğlenceli oluyor. muhteşem diva da yine vasatın üzerine çıkabilen keyifli bir oyun olmuş. izlerken sıkılmadım ve arkadaşlarıma da tavsiye ettim. abuk subuk osmanlı oyunlarından elli kere daha iyidir.
  • son üç yılda yaklaşık 40 oyun izlemişimdir. sevmediğim 5 oyun arasına girer.

oyuncuları beğendim.

divamızın dünyayı umursamayarak, sevdiği, istediği şeyi yapmaya devam etmesi, etrafındaki insanların başta bunu garipsese de, sonrasındaki uyumu, tutkuları ve hayranlıkları. divamızın final kostümü, köpeğin cenaze merasimi, seyirci'nin zaman zaman oyunun parçası olması, aklımda kalan bölümler. finaldeki sis salonu biraz rahatsız ediyor ama sis olmasa orada olmaz.
  • ikinci katil oyununa aldığım bilet yerine ikinci katil oyunu kalktığı için bilet verilen oyun.

araştırıp gitmedim ama kahkalar attırmasa da keyifli bir oyundu. yaşanmış bir hikayeden uyarlanmış olması daha çok ilgimi cezbetti.
  • oyundan sonraki izlenimim; “kötü bir oyun ve metin; çok güzel bir oyunculukla nasıl kurtarılır.” oldu. gerisi için bir şey diyemeyeceğim. yalnız, piyanisti oynayan oyuncunun geleceği gerçekten çok parlak, bütün oyun boyunca tiyatro duayenlerinin arasında asla sırıtmadı.
hesabın var mı? giriş yap