şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: game of sultans) olarak da bilinen, android ve ios platformlarında oynanabilen bir ‘osmanlı sultanlığı’ simülasyonu oyunu. para, hasat ve yeniçeri toplayıp dünyanın dört bir yanına akınlar düzenliyorsunuz, farklı vezirlerinizin farklı özelliklerini geliştirerek devletinizi güçlendiriyorsunuz, tedbili kıyafet gezip cariye buluyor ve hareme katıyorsunuz, şehzade büyütüp evlendiriyorsunuz ve bunun gibi keyifli detaylarla dolu güzel bir oyun olmuş. tabi ki uygulama içi satın almalar mevcut, çok kaptırmamak gerek.
 • gayet güzel çizimli oyun. bir haftadır epey sardım. normalde mobil oyunlara pek sarmam ama bu epey sardırdı.başarılı bir çalışma olmuş.
 • hikayesi, karakterlerin şekli şemali ve mekanları baya baya muhteşem yüzyıl'dan arak olan oyun.

  tims ile bir ilgisi var mı diye baktım ama bir bilgi yok.
 • tek kurus harcamadan oynamaya kastigim oyun. su an 2 milyona yakin yenicerim var; ama oyunun bir hilesi midir bu (basta belese verip sonra surundurme temali) bilemedim.

  bakalim ne olacak.
 • yeter bıktırdı youtube reklamları. ekşi sözlükte reklam nasıl oluyor? diye merak eden varsa şu entry kadar olanı salt reklam.
 • sunucuyla bağlantınız koptu sultanım
 • benzeri çizimleri olan fakat eski çin'de geçen japonca bir benzeri olan oyun. galiba her pazara hitap eden değişik versiyonlar çıkartıyorlar.
 • uygulama içi satın almaları fahiş fiyatlar barındıran maks. 15 dakikanızı alan mobil oyun. oyunda fiziksel bir şey yok çünkü. sadece girip günlük işleri yapıyor sıralamaya girmeye çalışıyorsunuz olay bu. boş bir muhabbet kısmı var. herkes rahat rahat sövüyor bakan ilgilenen yok. desteğe yazıyorsunuz bin tane ekran görüntüsü istiyor ayrı ayrı. küfür görüntüsü oyuncunun profil görüntüsü. oyunda parayı veren güçlü. kapitalist bir sistem. üstelik satışlar dolar kuru üzerinden yapılıyor ama dolar kurunu 4.49 liradan sabitlemişler. mevcut kurdan olsa olacakları düşünemiyorum şuan bile uçuk rakamlar var. ayrıcalıklı olabileceğiniz vip üyelik var. elmas satın aldıkça vip puan kazanıyorsunuz. 1'den 8'e kadar vip seviyeleri mevcut. vip 1 için 23 lira, vip 2 için 90 lira, vip 3 için 230 lira ve vip 4 olabilmeniz için 450 lira ödemeniz gerek. üzerini saymıyorum 2 - 3 bin liraya kadar uzanıyor. her vip seviyesinin kendine has özellikleri mevcut. vip seviyesi arttıkça bu özelliklerde artıyor haliyle. parayı veren düdüğü çalar hesabı. sürekli bağlantı kopma sorunları, sohbet kısmında bitmek bilmeyen küfürleşmeler, desteğin ilgisizliği, yönetimin parayı alıp sorunları çözememesi, fiziksel bir şeylerin olmaması, 15 dakikada oyundaki işlerin bitmesi, sıralamada kalmak ve ya sıralamaya girmeniz için her gün girmek zorunda olmanız, fahiş satın alma fiyatları, sunucu karmaşası bla bla bla gibi etkenlerden ötürü vakit geçirmelik oyalanmalık olarak önerebileceğim mobil oyunlardan biri. kimini iyi sarar kimini sarmaz. oynayacaksanız da hırs yapmayın ve para yatırmayın çünkü hiç birine değecek bir yapısı en azından bana göre yok.
 • cariyeler çok alımlı. keşke oyun değil de gerçek olsa diye insan istemiyor değil.*