şükela:  tümü | bugün
  • ''mühürsüz oyların kabulüne yeterli tepkinin verilmemesi'' şeklinde olacaktı ama sığdıramadım. lakin şu iyi bilinsin ki, ''aramaya inanmak-üff bu nsl bşlk bs slk =/ - derdini sikeyim'' vs gibi ayar vermeye çalışacak olanlara gayet güzel sığdırırım!

evet, gelelim konumuza. şimdi malumunuz, kıymetli hükümetimizin mühürsüz zarfların kabul edilmesine yönelik bir isteği oldu ve böyle bir karar alındı. akabinde chp, bu kararın iptali için anayasa mahkemesi'ne başvurdu ve bu başvuru da reddedildi.

ee? n'oldu şimdi? bu mu yani? bu kadar mı? ''haa tamam o zaman'' mı? ''böyle bir şey olabilir mi ya?'' mı? nedir yani?

mühürsüz oyların kabul edilmesi kabul mü edilecek? daha büyük bir tepki gösterilmeyecek mi? daha başka bir şey yapılamayacak mı?

ben bakıyorum, bu konuyla ilgili kendini parçalayan bir muhalefet göremiyorum? biri bana olayı tane tane anlatırsa gerçekten sevinirim. ironi falan yapmıyorum. gerçekten anlamıyorum ya. yemin ederim anlamıyorum.

yani şimdi, alenen, göz göre göre, açıkça, ayan beyan, nerden geldiği belli olmayan mühürsüz zarflar gelecek ve tüm ülkenin kaderine etki mi edecek? bu mu olay?
  • haklı bir serzeniş. lakin kararı değiştiremesek bile şöyle bişey var. herkes tatlı kıçını tv karşısına yayıp fox tv den sandık sonucu takip edeceğine gidece istediği bir partiden sandık sorumlusu olacak, olmadı mı oy ve ötesinden müşahit olacak. seçim sabahı sandıkta başkana kurulacak baskıyla tüm pusula ve zarfları mühürletip deftere işletecek. sayım esasında da böyle bir pusula ya da zarf çıkarsa itiraz edip kabul ettirmeyecek. gerekiyorsa tutanak tutacak. sonrası zaten hukuki mercilerce muhalefet partileri tarafından çözüme ulaştırılmaya çalışılacaktır.

yok öyle hem götümü yayayım hem seçimi kazanayım. oyuna, sandığına, geleceğine sahip çıkacaksın. oy namustur, namusunu koruyacaksın!
  • referandum gecesi (bkz: ümit özdağ) hocanın verdiği tepkiyi mevcut siyasi parti liderleri verebilseydi, şu anda çok farklı şeyleri tartışıyor olurduk.