şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilçe seçim kurulunun düzenlediği eğitim sırasında görevli bir arkadaşımız, anlatılan maddelerden bir tanesi hakkında hepimizi uyarmak için bir ses kaydı gönderdi.

  o madde şu şekilde ‘’ zarf ve pusulaların hem ilçe seçim kurulu hemde sandık kurulu tarafından mühürlü olması gerekmesine ragmen, mühürsüz zarflarında geçerli sayılabileceği ‘’ hakkında.

  gerekçe olarak ise ‘’ arada mühür basılması unutulmuş, es geçilmiş veya atlanmış zarfların ziyan olmaması ‘’ şeklinde açıklamışlar.

  önceki seçimlerde yaşanan oy hırsızlıklarına birçoğumuz şahit olmuş ancak elimizden pek bir şey gelmemişti. bu seçimler hepimizin bildiği gibi diğer seçimlere nazaran çok daha önem arz etmekte.
  hem seçim günü görevli arkadaşların hem de oy verecek her vatandaşımızın bu konuda gözünü dört açması çok büyük önem taşımaktadır.

  ilgili ses kaydını farklı sitelere upload ediyorum.

  https://clyp.it/zzheikmx

  https://www.dosyaupload.com/mimh

  bu olaydan @mottatonia nickli çaylak arkadaş sayesinde haberdar oldum. başlığın paylaşılması gerektiğini düşünmüş. konu ciddi olduğu için yardımcı olmak istedim.
 • devletten çalıp kendisine zenginlik katanların seçimlerde oy çalmalarını artık doğal karşılıyorum. bu defa gizliden değil, açıktan açıktan yapıyorlar.
 • hırsız var.
 • onları seçimden sonra teselli olarak milli ve yerli uzay mekiği yapmak üzere ak totoşlara verelim...

  kağıt katlama sanatına, proje uçak, tank, uzay mekiği olarak dönüş yaparlar umarım...
 • bir an ziyan olmaması için zarf banmak suretiyle sandıkların dibinin sıyrılması gerektiği talimatı verildiğini sandığım mes'ele.