şükela:  tümü | bugün
 • gercek adi kamile suat ebrem olan ve kadinlara bulasik makinesi yerine bilgisayar almalarini oneren sanatci.
 • (bkz: teyzem)
  (bkz: ah belinda)
  (bkz: adi vasfiye)
  (bkz: ask i memnu) (bkz: bihter)
  (bkz: agir roman)
 • oynadığı hemen hemen her filimde tecavüze uğrayan kişi
 • (bkz: veresim geldi)
 • hayatin bir sekilde kendisine gercek yuzunu gosterdigi kadinlari basariyla canlandiran guclu aktris. filmleri hep yaralarimiza dokunur, canimizi guzellikle acitir.
 • kendisi interneti turkiye de ilk kullananlardan biriydi , roportajlarinda da bahsederdi 96 senesinde $unlari yapiyorum bunlari yapiyorum internetde diye, chat etmi$ligim yoktur ama teknolojik kadin vesselam.
 • komser şekspir adlı filmin galasına sokak çocuklarını getiriyor diye davet edilmeyen kadın oyuncu*
 • seker hastasi olan, düzenli insulin kullanan ve aksam 19:00'dan sonra mecbur kalmadikça disariya cikmayan, evini cok seven, para islerinden anlayan, sezen aksunun yatirim danismani, birkac yildir da .ercan karakasla birlikte yasayan, kardesi mehtap arin oglu sözü evlat edinmis kadin oyuncu.
 • hurriyet pazar'in internet sayfasinin arsivlerinden bir roportaji aktarmak isterim mujde ar'in yegeni soz'u evlatlik edinmesi uzerine... ancak sadece mehtap ar ve mujde ar ile olan kisimlari yazilmistir.

  19 aralik 1998: teyze-anne modası (zeynep güven)

  avrupa'da kadınlar çocuk doğurmak yerine yeğenlerine annelik yapmayı tercih ediyor

  avrupalı kadın çocuk doğurmaya ikna olmuyor, ama annelik keyfini yaşamanın bir yolunu da buluyor. yaşlı kıtadaki yeni trend, kardeş çocuklarına yani yeğenlere annelik yapmak. böylece geri dönülmez bir yol olan annelikten, gerektiğinde dönebilmenin formülü de bulunmuş oluyor. evlenirken, iyi günde, kötü günde, hep birlikte olma sözü verilir. ancak bu sözü tutamayıp boşanan çiftlere kimsenin söyleyecek bir sözü olamaz. gel gör ki, hiç bir toplum, çocuk doğurup sonra da hiç oralı olmayan bir kadına anlayış göstermiyor. ve özellikle avrupa'da gittikçe daha az kadın bu riski göze alıyor. kadınların herhangi bir çocuğa değil de yeğenlerine annelik yapmalarının bir nedeni de, genetik denen sihirli bağ.

  türkiye'de, yeğenini evlat edinen ünlü kadınlardan biri, sinema oyuncusu müjde ar. başlarında aysel gürel'in bulunduğu üç kişilik anaerkil aileye (aysel, müjde, mehtap), mehtap ar tarafından söz adında bir erkek çocuk getirildiğinde, herkes pek mutlu olmuş, çocuğu heyecanla karşılamıştı. söz, mehtap ar'dan çok, üç kadının çocuğu oldu. şeker hastası olduğu için çocuk doğuramayan müjde ar, annelik duygusunu yeğeni ile tatmin ediyor. üstelik bir süredir de söz'ün resmi annesi. mirasçısı olmadığı için birikimlerinin yeğenine kalmasını istiyor. ancak iş yalnız kağıt üzerinde annelikle de bitmiyor. ar bir röportajında söz'ün kendisini anne modeli olarak benimsemesinin ailenin ortak bir kararı olduğunu söylüyordu.
 • bir zamanlar butun delikanlilarin fantezilerini suslemis balik etinin resimli sozlukteki karsiligi. sinema ansiklopedisine bile gecmistir ama maddesinin karsiliginda "erotik filmlerde oynayarak sohret kazanmistir" yazar.

  bir de ,internet ilk geldigi siralar ulkemize, pek heyecanlanmis ve her roportajinda internete girdigini ozellikle belirtmisti.

hesabın var mı? giriş yap