şükela:  tümü | bugün
  • ege üniversitesi iletişim fakültesi'nde görev yapan doçenttir. müjde hoca öyle şeker, öyle sevimlidir ki abartısız daha bir kere yüzü asık görmedim. yine rahatlıkla işinin uzmanı diyeceğim bir hoca. yeri gelir gayet disiplinli hoca olur, yeri gelir fakültede karşınıza çıkar arkadaşınızla karşılaşmış gibi candan sarılırsınız. okulun bu sene bitiyor olmasına üzüldüğünüz çok sebep vardır; bu sebeplerden biri müjde hoca benim için. kesinlikle okul sonrasında da kendisini bol bol rahatsız edeceğim. o canlılığı, enerjisi, tatlılığı, muhteşem geçen derslerinde onu dinlemenin doyulmaz güzelliği, sizden biriymiş gibi görünce candan sarıldığınız dostunuz gibi işte. iletişim konusundaki başarıları zaten yeteri kadar namlıdır. hem kariyeri açısından örnek alacağım insanlar arasında, hem de karakter açısından. çok değerli bir aydındır gözümde, diğer sevilen hocalardan biraz daha farklı iki hocadan biri.
  • "danışmanım".

ne kadar kısa bir tanım cümlesi değil mi? emin olun öyle değil.

bazı insanlar vardır, hayatınızda büyük değişimler yaratırlar veya bu değişimleri tetiklerler. bunun için ekstra çaba sarfedeni vardır, sarfetmeyeni sadece varolarak bile birşeyleri değiştirenide. gariptir, hayat böyle insanları karşınıza çok ama çok kritik zamanlarda çıkarır. hayatın kendisi bir o kadar garip değil midir zaten?

müjde "hoca" farklı bir insan. meşale taşımak yerine meşale olanlardan. her daim dik ve güçlü durup etrafındakileri ayakta tutanlardan. iyi bir gözlemci ve stratejist olduğumu, hatta "değişmeden"* önce en iyisi olduğumu düşünürdüm. değilmişim. şimdilik* tanıştığım en iyisinin öğrencisi olmayı bekliyormuşum. durum aslında sadece bundan ibaretmiş.

ilginçtir ki, mülakata girdiğim ilk anda öğrencisi olacağımı biliyordum. hatta mülakata girmeden bile. bazen insanlar bir seraph gördüklerinde hemen tanırlar.* akademik olarak kattıkları bir yana, insani değerler olarak olarak kattıkları bambaşka bir entry konusu olabilecek düzeyde.

merak etmiştiniz, fetch me some wine will ya beni seviyor mu diye. biliyorum duygularımı göstermek konusunda biraz* mobilyayım, o yüzden genelde yazarım zaten. ancak siz bu sorunun cevabını hep biliyordunuz. bilmediğiniz şey ise "öğrenci"niz olduğum günden bu yana farketmeden iki defa hayatımı kurtarmış olduğunuz gerçeğidir, öğrettikleriniz ve değiştirdikleriniz ile.

özet geçeyim mi? hadi geçeyim.

prof. dr. müjde ker dinçer, hayatınızda mutlaka bir şekilde karşılaşmanız gereken, ege üniversitesi iletişim fakültesi öğretim görevlisidir. ve çok ama çok daha fazlasıdır...

bilin istedim*

arz ederim, magister meus est...

not: bu entry ile kendimi ifşa ettim gibi. neyse ki oldukça iyi düzeyde dönerbıçağı kullanmayı biliyorum ve buca konsülü/göçmen konseyi üyesiyim. bilgilendireyim dedim. kıps...

not 2: bu arada hocam raphael'le konustum haberler iyi, lucifer'dan uzak dursun, aramız çok iyi değil dedi. birde beni gören en az yüzyıl yaşar, ağrısı sızısı kalmaz, sen iletirsin , o anlar dedi. vallahi ben demedim. o dedi.
  • prof. dr. müjde ker dinçer. ege üniversitesi iletişim fakültesi halkla ilişkiler bölümü kişilerarası iletişim ana bilim dalı başkanı.

bir yukarıdaki entrye sahip; buca kasabı, canavar avcısı, kenafir gözlü kaotik şahsiyet (ki kendisi bugün berbat bir sunumla yüksek lisans tezini de verdi. kıskanmıyorum, gözüme slayt kaçtı) sayesinde tanıştığım muhteşem insan ve artık benim de "hocam" bu yaştan sonra beni tekrar mis gibi esnaflığımdan alıp üniversite sıralarına sokacak diye korkuyorum.

öss, sen misin? pardon, artık sen yoksun.

yaşlıyım ve sakinim.