• inanılmaz çekici bulduğum kadın.böyle taşlar var ve biz anca izleyebiliyoruz.zaten hareketlerini sonuna kadar izleyemiyorum da...
  • şu an sağ bacağını kucağında bebek gibi sallıyor

kadın işinde profesyonel. saygıyı her türlü hakediyor. onun profesyoneliği, kadın kimliğinin de güzelliğinin de önüne geçiyor. takdir ettim ama...
  • tek kelimeyle anlatmak gerekirse butterface.

araya ingilizce kelime sıkıştırma diyenler için* biraz açalım. ben bu kadına sports tv'de pilates** yaparken birkaç kez denk geldim. en zor hareketleri bile nefes nefese kalmadan çatır çatır yapıyor. öyle kemik torbası görüntü kirlilikleri gibi de değil. vücut kusurları falan var. sırf bu sebepten bile insan kendisini aşağılık gibi hissetmiyor. diğerleri gibi insana tepeden bakan bir tarzı yok, gayet doğal bir insan. ara sıra memeleri kalp ritmimi bozsa da normale dönmeye çalışarak izlediğimde gayet keyif aldım. dediğim gibi zor hareketleri bile kolaymış gibi gösterebiliyor. işinde başarılı ve ne yaptığını bir eğitmen izlenimi edindim. yaşı da 40 küsur var sanırım ama vücut olarak fit bir 28-30 yaş kadın vücudu var. spor yapmanın önemi temalı mesajımızı da verdiğimize göre kapanışı yapalım. izleyin de feyz alın gençler.

yıllar sonra gelen edit: kadın en hızlı çökülen yaşlarda olmasına rağmen beden olarak hala taş ve bulunduğu topluluğun genelinin aksine geçen yıllarda da yüzüne gözüne estetik yaptırmamış. takdir ettim.
  • sabahları sportstv'de yoga yapan, hafif balık etli, tatlı kadın.
  • odun gibi ayak bileklerine sahip kadın.
  • sabah sportstv'de rastladığım kadın. benim yaptıklarıma göre oldukça zor hareketler yapıyordu, merak edip izledim... (benim yaptıklarım dediysem youtube'dan erin motz'un 30 günlük video serisini bitirdim, kendi kendime takılıyorum öylesine)
    yine müjde hanım'ın da internetten ilk videosunu buldum. kendisini gayet sevdim... kasmadan, zorlamadan sakin sakin anlatıyor... (güneşi karşılamada biraz hızlı hızlı yaptı, ben o kadar hızlı yapamıyordum; sırtımdan ter boşaldı resmen ama olsun :) ) kısaca beğendim kendisini, bu videoların sonuna kadar kendisini takip ediciğim :)
    başarılarının ve sakinliğinin devamı dilerim buradan. :)

2. video bölümünden sonra edit: üzgünüm müjde, sorun sende değil bende... biraz hızlı gidiyoruz galiba, çok zorlanıyorum... birlikteliğimizin sonuna geldik... umarım karşına benden daha iyileri çıkar. bunu söylemek istemezdim ama ben galiba erin motz'u unutamıyorum. hoşça kal...
  • facebook ve instagramda tesadüfen keşfettiğim bir isim. arkadaşımın listesinde görüp paylaşımlarını okudum. ben de yıllardır yoga yapan biri olarak yoga hocası oluşu ilgimi çekti. bu arada kendi tasarladığı ve tasarımlarını çok beğendiğim yoga taytları var. üretimde bir pürüz yaşamış. dilerim hevesi kırılmaz. yoga taytları için (bkz: jijjii_yoga) namaste
  • sports tv'de yoga programı yapan, güler yüzüyle, esnekliğiyle, girdiği en arapsaçı formları bile o hoş ses tonuyla anlaşılır şekilde anlatıp gösterebilmesiyle, en zor duruşlarda bile yansıtabildiği yoga tutkusuyla ve enerjisiyle ekrana kilitleyen çok başarılı bir yoga eğitmeni. bir insan eli, kolu, bacağı, saçı başı birbirine dolanmışken bile nasıl bu kadar güzel olabilir çözemiyorum. adı gibi, müjde gibi, elf gibi bir kadın.

bir de kişisel not; yine sports tv'de katıldığı spor ve yaşam programında dediğine göre, her ne kadar farklı alanlara yönelmiş olsa da, akademik olarak meslektaş sayılırmışız kendisiyle.
hesabın var mı? giriş yap