şükela:  tümü | bugün
  • doksanli yillarda kiymeti pek bilinememis bir bendeniz klasigi. yil 2008 olmasina ragmen hala dinlenesidir.giyabinda bu kadar az entry girilmesi ise tamamen bir ayiptir.cunku her dinleyiste bizi o guzelim doksanli yillara goturebilme kabileyitine haizdir soz konusu parca.
  • ortalardaki takır tukur darbuka solosu olmasa daha iyi olacağına inandığım 90 lı yıllardan bendeniz parçası..bir darbuka, slow bir parçayı nasıl katleder sorusunun cevabı ..şarkı buna rağmen hoştur, güzeldir.. özellikle ilk 20 saniyesindeki çello kısmı daha en baştan vurur.
  • bendeniz'in en güzel parçarları arasında yer alır. çok iyi hatırlarım, çıktığı senelerde daha okula bile gitmiyordum sözleri bile anlamadan, sözlerini uydurarak dinlerdim. aradan 15 sene geçmesine rağmen şarkının benim playlistimdeki yeri değişmezdir. fakat artık sözleri artık anlaşılabildiğinden eskisi kadar keyifli ve mutlu bir şekilde dinlenememektedir.
  • nakarat anlayışı diğer şarkılardan farklı olan güzel parça.
    nedense arkadaş arasında söylenmiş gibi bir izlenim bırakır.
  • söz: bendeniz müzik: bendeniz - zeynep türker

sözler;

bir sabah uyanıp da
    bakarım belki olursun yanımda
    dokunur gururuma
    beklerim seni bu evin anısına

yeter yeter geçer

söyle bana nedir bu tafra
    sebepsiz hiç kaldım yasta
    söz ver bana üzme beni
    kırma beni yormam seni

hayırsızım ah hayırsızım
    sensiz inan çok yalnızım
    hata değil benim yazgım
    düzelmiyor sevmen lazım

hadi gel müjdeler ver
    gözlerimdeki yaşı sil yeter
    tut tut ellerimi
    sarıl bana şımarık sevgilim

hadi gel üzmeden gel
    ağlıyor kalbim sev yeter
    sev inan geçer
    zordu yordu bu acı günler

bendeniz'in dudaklarını büzerek "hadi gel" ve "şımarık sevgilim" dediğini hayal ediyorum. bendeniz dudaklarını güzel büzen güzel bi ablamızdı. bu da çok güzel bi şarkısıdır.
  • söyle bana nedir bu tafra
    sebepsiz hiç kaldım yasta
    söz ver bana üzme beni
    kırma beni yormam seni

geçenlerde otoyolda giderken koceli civarında radyo time diye bir kanalda 90lardan çalan bir programda bu şarkıyı patlattı dj.üstelik laptopda varmış zamnında.dinliyorum 2-3 günüdür...zevkler,hayat vs..
  • "gözlerimdeki yaşları sil yeter."

90'ların ve bendeniz'in en güzel şarkılarından...

http://www.youtube.com/watch?v=hjpcbfsymvc
  • 90lar popuna nadide bi örnek. muazzam bi bendeniz seslemesidir. hele hele nakarattan sonraki melodiler darbuka filan allahlıktır.
  • bendeniz'in insanı şekilden şekile sokan, hüzünlendirip keyiflendiren; kederlendirip coşturan muazzam şarkısı.
  • 90'lı yıllara ait olmasına rağmen gözümden kaçırdığım için kendimden utanmama sebep olan bir bendeniz şarkısı.

seviyor sevmiyor dizisinin 10. bölümünde de dinledik bu şarkıyı.