• doksanli yillarda kiymeti pek bilinememis bir bendeniz klasigi. yil 2008 olmasina ragmen hala dinlenesidir.giyabinda bu kadar az entry girilmesi ise tamamen bir ayiptir.cunku her dinleyiste bizi o guzelim doksanli yillara goturebilme kabileyitine haizdir soz konusu parca.
  • söz: bendeniz müzik: bendeniz - zeynep türker

sözler;

bir sabah uyanıp da
    bakarım belki olursun yanımda
    dokunur gururuma
    beklerim seni bu evin anısına

yeter yeter geçer

söyle bana nedir bu tafra
    sebepsiz hiç kaldım yasta
    söz ver bana üzme beni
    kırma beni yormam seni

hayırsızım ah hayırsızım
    sensiz inan çok yalnızım
    hata değil benim yazgım
    düzelmiyor sevmen lazım

hadi gel müjdeler ver
    gözlerimdeki yaşı sil yeter
    tut tut ellerimi
    sarıl bana şımarık sevgilim

hadi gel üzmeden gel
    ağlıyor kalbim sev yeter
    sev inan geçer
    zordu yordu bu acı günler

bendeniz'in dudaklarını büzerek "hadi gel" ve "şımarık sevgilim" dediğini hayal ediyorum. bendeniz dudaklarını güzel büzen güzel bi ablamızdı. bu da çok güzel bi şarkısıdır.
  • söyle bana nedir bu tafra
    sebepsiz hiç kaldım yasta
    söz ver bana üzme beni
    kırma beni yormam seni

geçenlerde otoyolda giderken koceli civarında radyo time diye bir kanalda 90lardan çalan bir programda bu şarkıyı patlattı dj.üstelik laptopda varmış zamnında.dinliyorum 2-3 günüdür...zevkler,hayat vs..
  • bendeniz'in 1993 yılında çıkardığı bendeniz isimli ilk albümündendir. böyle tatlı bir şarkı duymadım sanırım ben. bir şarkıya tatlı diyeceğim hiç aklıma gelmezdi ve fakat "tatlı" bu şarkıyı tam olarak karşılıyor.
  • bendenizi dahi şaşırtacak tribünlere sahip olmuş şarkı. şu coşkuya bak, kocaman göbekli sakallı amcalar "şımarııııık sevgiliiim" diye tribün yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ftc-l7s4u4y
  • duyguların içinin henüz boşaltılmadığı zamanlardan olduğu her halinden belli olan bir bendeniz şarkısı. içimde duygu aşuresi yapmasına karşın az az dinlerim bitecek diye korkarım.
  • 1993 çıkışlı, bendeniz harikası şarkı. tesadüfen bir yerde kulağıma çalındı ve bir haftadır dinlemekten kendimi alamıyorum. özellikle nakaratı pek tatlı. 90'ları yaşayan biri şarkıyı dinlediğinde müthiş hissedecektir, güvenin.
  • nakarat kısmını bağıra bağıra söyledikten sonra başkana dönüp avazım çıktığı kadar "ali koç göreve" diye bağırarak aziz yıldırımı çıldırtmak istediğim şarkı.

işin fener kısmını çıkarırsak aradan, büyümekle çok yanlış yapmışız. ya da yeni nesil pek şanslı değil bu konuda.
  • "tut tut ellerimi
    sarıl sen de bana şımarık sevgilim"
    gibi dikte edici sözlere sahip, eski ve çok hoş bir şarkı, dikte ederken takındığı hassas, kırılgan, naif tavır da ayrıca çok hoş.
  • bir grup insanı coşturabilecek etkiye sahip, fener tribünlerinde sevilen bir esere dönüşen şarkıdır.

müjdeler ver
hesabın var mı? giriş yap