şükela:  tümü | bugün
  • arda türkmen'in the haze otel'in terasında açacağı yeni mekanı, konsept: meyhane. yakın zamanda açılacakmış, meraklardayız.
  • açılış günü -yani geçtiğimiz hafta cuma- gittik, gördük. arda türkmen ve ekibi sağolsun nefis bir konsepte imza atmışlar. manzara harikulade. artık böyle sıkış tepiş olmadan karaköy'de bir mekanda takılmak bir hayli zorlaşmaya başlamıştı ki ilaç gibi geldi bize. 35 çeşit meze var, hepsini denemek mümkün olmadı tabi ama denediklerimizin hepsi son derece başarılıydı. özellikle tava ciğerini deneyin, - tabi seviyorsanız. personelin ilgisi de cabası.

porsiyonlar biraz küçük, fiyatlar karaköy'deki benzer mekanların ortalamasında.

ilerleyen günlerde kahvaltı ve öğle yemeği için de açık olacaklarmış, yağmur çamur zamanları gelmeden gidin görün derim.
  • manzara muazzam rakınızı yudumlarken izlemekten keyif alacağınızın garantisini verebilirim.

lakin mezelerinin neredeyse hiç birini beğenmedik sunum çok güzel ama lezzet konusunda beğenmek için kendinizi zorlamanız gerekiyor.

- ya fava güzel beğendim tat bakalım felan yaparak zorla beğenmeye beğendirmeye çalıştık bir birimize.

ara sıcak olarak önceki yazar arkadaşın önerdiği gibi tava çiğer istedik bayıldım kesinlikle çok başarılı, kabak çiçeğide fena değil di denenebilir.

en önemli nokta ise 2 kişi 4-5 çeşit meze 2 ara sıcak bi 35'lik 290 tl çok be abi...
  • ünlü tv şefi arda türkmen'in karaköy'deki meyhane konseptli restoranı. restoran bir otelin en üst katında konumlanmış, tahmin edebileceğiniz üzere çok güzel bir tarihi yarımada ve boğaz manzarasına sahip. zevkli bir şekilde döşenmiş, ışıklandırma yeterli, çoğunluğu bembeyaz masa örtüleriyle kaplı masalarda oturma düzeni sıkışık da olsa rahat, ferah bir mekan. ancak mekan ile ilgili iç mimarın hak ettiği bu övgüleri ne yazık ki aşçıya yönlendiremeyeceğim. https://nelergordumyedim.blogspot.com.tr/…hane.html
  • yıllardır arda türkmen ve yemeklerine acayip hasta olduğum için çok gitmek istediğim mekan-dı. ne zaman rezervasyon yaptırmak için arasam 15 güne kadar yer bulamayacağımızı söylüyorlar. yaklaşık 10 kez aradım ve artık sıkıldım. bana mekanın değeri bu şekilde kendini naza çeken kız ailesi gibi artırılmaya çalışılıyor gibi geliyor ve kafamda arda türkmen dolayısıyla canlanan samimiyet fikri sıfırlandı. hedef belirli bir zümre mi, anlamadım. kusura bakma arda'cığım; ama rakıyı şu saatten sonra yer bulabilsem dahi keyifle içemem mekanında. izmirliyim ben, huzursuzluğa gelemem. sırf boğaz göreceğim diye böyle saçma sapan bir muameleye tahammül edemem. gider kordon'da, ayvalık'ta içerim, öeehh.
  • çok sevdiğim favayı aşırı şekerleyerek bok etmiş mekandır.
  • çok hevesli bir şekilde gitmiş olmama rağmen, üzülerek söylemek zorundayım ki pek bir numarası olmayan mekan.

pazar günü kahvaltı etmek için cumadan rezervasyon yaptırarak gittik, özellikle belirtmiş olmama rağmen orta yerde saçma sapan bir yerde masa ayırmışlar.

çalışanlardan yeterli samimiyet izlenimini alamadık, kahvaltı orta derecede ve dediğim gibi pek bir özelliği yok. bazı malzemeler gereksiz yere pahalı. istanbul'da bir çok yerde ve çok daha güzel manzaralarla yapılabilecek bir kahvaltıydı.

fiyat merak edenler için; 2 kişi kahvaltıya 114 tl ödeyip çıktık. arda'cım, ekrandaki samimiyetini mekana yansıtamamışsın. üzgünüm.
  • şehir dışından gelen 3 misafirimle gittik. özellikle tercih edildiği için her yemekten denedik sayılır.
    et yemeklerinde kalitesi tartışılamaz bence. özellikle ilik mutlaka denenmeli. ancak deniz ürünleri konusunda aynı derece yakalanamamış.
    mezeler güzel. ama porsiyon konusunda biraz sıkıntı var. adın mükellef olacak, karaköy' ün en güzel manzarasına sahip olacaksın, masa örtülerinden tut tüm aksesuarın ben salaş olmaya çalışan ama kaliteli bir mekanım diye bağıracak ama sen çay kaşığı kadar meze koyacaksın misafirlerine. bu hiç olmadı.
    son olarak çalışanlar ilgili ve ukala arası takılıyorlar. mekandan ayrılmak için asansöre binerken ''bir daha gelecekseniz rezervasyon yaptırın,daha rahat edersiniz'' diye uyarıldık mesela. bunun söylendiği anda içeride 3 masa yoktu.
    arda türkmen' in sadece ekranda değil uygulamada da çok başarılı olduğunun kanıtı olduğu için mutlaka gidilmeli.
  • yakın bir arkadasımın doğum günü için ilk kez buluştuk mükellef'le. özel bir geceydi. memnuniyet beklentisi de daha yüksekti. eleştirel tüm frekanslarim açıktı. sırasıyla başladım. hizmet kalitesi; garsonlar seri, güleryüzlü, sunduğu ürünü tanıyor. mezeler , arda'nın arkadaşlar, pek bi lezizdi. restoranın konumu bir tarafı deniz, bir tarafı caddeye doğru. çalan müzikler güzel seçilmiş, ancak zar zor duyuluyor, çok kalabalik olduğundan. mekan biraz sesli. sunulan kalite ve fiyat politakası dengesi; evet ucuz değil, ama uçmamış da. hani bayıldım, çok etkilendim, olağanüstü bir yerdi gibi kelimelerle süslüyemiyeceğim yazımı. bir daha gider miyim? giderim..
  • arda türkmenin karaköyde the hazeotelin terasındaki meyhanemsi restoranı. garsonlara ara ara eleştiriler gelmiş ama biz ilgiden ve sunumdan fazlaca memnun kaldık. rezervasyonu 1-2 saat öncesinden almamıza rağmen köşede manzaralı güzel bir yer ayarlamışlardı belki de yaz ayı olduğu için.
    yemeklere gelicek olursam mezelerden sonra ana yemeğe pek bir yeriniz kalmadığından o kadar geniş tutmamış menüyü. genelde ortaya söylenicek şekilde ayarlanmış. arda işini biliyor kesinlikle.
    çıtır kalamarını ve pirzolasını şiddetle öneririm. mezelerden ise çerkez tavuğu ve antep dolmasını.
    çalan 45likler de ortama çok uygun tek eksiği ışıklandırma. menüye bakarken telefonun ışığını açtık o derece. onun dışında duvarda karatahtada tebeşirle yazılan sözler hoş ve espritüel olmuş. "rakı yanındakiyle içilse de kadeh aklındakine kalkar." gibi.