şükela:  tümü | bugün soru sor
  • emre alkin'in yeni çıkan kitabı. ismi bile "oku beni" diyor. fakat içeriğinin nasıl olduğunu bilmediğim için, ayrıca sırada okuyacak başka kitaplarım olduğu için erteleyeceğim. okuyanlar da ben kitaplarımı bitirene kadar kitapla ilgili görüşlerini bu başlık altında paylaşırlarsa mutlu olurum *
  • “milyonlarca kişi tanıyorum belki
    fakat kafamda yalnızım
    biliyorum, çok iyi biliyorum
    zırhımın arasından sızmak istiyorsun
    biliyorum,
    beni yakalamak için hiç uyumuyorsun
    belki anlıyorsun belki anlamıyorsun
    uzağım senden çünkü kaçıyorum
    özür bekleme boşuna
    kabahati üstlenmiyorum.”

emre alkın’ın kalemi. (bkz: melda kamhi) gibi asil bir kadının çizimleri ile mükemmel ötesi bir kitap. okuyan bir pişman okumayan bin.
    siz yine de alın okuyun. ruhunuz kitap görsün.
  • kitapçıda gezinirken raflarda bu kitaba rastladım. dayanamayıp satın aldım. 1-2 bölüm okudum. tam okumak istediğim kitapmış. bitirince yorumlarımı paylaşırım.
  • fikrini en kısa sürede değiştirmesi gerekir. fikrini değiştirmezse evde kalır:)
  • bu kitabı önermemin sebebi aslında biraz sevgili melda kamhiye teşekkür mahiyetinde olacak.

bugün kitabı okurken çizimleri ile aklımı başımdan almış, herbir resmine ayrıca vakit ayırıp baktığım, insanın kafasında acaba kaçırdığım bir nokta var mıdır, bunları nasıl çiziyor, çerçeveletip assam mı gibi düşünceler uyandıran asmış kişilik.
    resimleri tam anlamıyla beyninizi gıdıklıyor.
    çok ince düşünüp çok da kendine has bi trazda, hatasız çizmiş.. bravo diyorum.
    yüksek iq + yüksek eq + merak + coşku + tutku + emek toplamının kitaba aktarılmış hali.

eğer günün birinde buraları okursan şayet sevgili melda kamhi, size; sanatınıza, yüreğinize, ellerinize, gözlerinize, beyninizin her bir kıvrımına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

teşekkürler.
    imza; akrepsozluk
  • kitabı az önce bitirdim. zaten bir solukta okunuyor. hatta zorlansa 1 gün içinde bile bitirilebilir, fakat o zaman tadı kalmazdı. bence sindire sindire okumak daha faydalı. gün içinde yarım kalan o hikaye zihninde dolaşmalı. kitabın içinde bir süre yaşamak daha keyifli geliyor bana. acaba ne olacak diye merak ediyorsun, karakterleri irdeliyorsun, acaba o mu, bu mu diye.

lys sınavlarındaki paragraf sorusu tarzındaki bir girişten sonra *kitap hakkındaki düşüncelerimi paylaşabilirim bence. kitap daha yeni çıktığı için spoiler vermek istemiyorum. bu nedenle genel fikirlerimi belirteceğim: bence günümüz ilişkilerine çeşitli yönlerden ayna tutuyor. her ne kadar kadın olmasam da, mükemmeliyetçi bir karakterim var. tamam zamanla bunu yonttum, fakat yine de mükemmeliyetçi * ben kendimi tanımak aldım. en azından ilişkilerde ne aradığıma ayna tutsun diye. kitabın yazarının da ifade ettiği gibi, yer yer abartılı yazılmış, fakat işin özüne inince de oldukça gerçekçi.

bence geleneksel tarzda ilişki aramayan, fırtınalı ilişkiler içinde savrulup duran, ilişkilerde nasıl mutlu olacağı hakkında fikri olmayan herkes okumalı.

bir de kitaptaki dans teması çok güzel olmuş *