şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sevgili olunmasi durumunda hayati insana zehir edebilecek bunalim donemleri yasayan, donem donem kendi iclerine kapanan nadide insanlar. filozof yanlariyla her seyi alisilan perspektifin birkac basamak yukarisindan gorebilseler de nedense o basamaklarin bir sonunun olmadigini, bilincin evrensel bilince uzanan sonsuz sayida basamaktan olusan karmasik bir yol oldugunu ve yasayan her insanin o yolu yurumeye hevesli olmadigini, hatta kimisinin bunu hic umursamadigini unutur, gorduklerini anlatmak, insanlari aydinlatmak adina engin bir denizde nafile kulac atar dururlar bazen...
  • kişinin kendisi için de dayanılması zor bir kişiliktir. sorgu denizinde kendini soyutlamazsa gitgide sorgularını kendine yönlendirir. hayatı çok ciddiye almaması bu soyutlamaya en iyi örnektir aslında. peki bundan pişmanlık duyar mı ? asla. yapının bir parçası da budur zaten. ayarını tutturursa çok güzel haz duyar, kendi kendine bile süper eğlenir. balatayı sıyırmamak için klişelerden hoşlanmamasına rağmen münasip ve düz takılır. yaşamı hem çok normal hem de çok farklıdır, ama o buna artık alışmıştır.
  • (bkz: #17621106)
  • defolarının fazlasıyla farkındadırlar genelde. teoride nasıl düzeltileceğini de bilirler. ancak kimi zaman cesaret eksikliğinden, kimi zaman tembellikten, kimi zaman becerememe korkusundan tamire girişmezler kendi kırıklarını, çatlaklarını. sanırlar ki o kırıklar, çatlaklar daha az kırık, daha az çatlak olur onların farkında olunca. adları gibi bildikleri defolarını tamir edememek daha çok delirtir onları, daha çok bunalıma sokar. defoları görmezden gelmeye çalışıp, beğendikleri özelliklerine odaklanırlar, kendilerini takdir ederler bir süre. ama o defolar göze batar ne olursa olsun.
  • sanırım başak burcu içinden cıkar bu tipler.
  • kendisine zarar veren insanları, sırf onlara değer verdiği için hayatından çıkaramayan şapşallar da bu kişilik grubuna girer. yokluğuyla üzüleceğime varlığıyla kendisi üzsün mantığı.. zararı -en çok- kendine şapşal insan grubu. nokta.
  • bu yapıya sahip kişiler kısaca şiddetli seçimsizlik ile özetlenebilir.
  • böyle kişiler, sevdikleri insanlara "öyle sınırsız, öyle derin, öyle çok severim ki korkarsın." cümlesini sarfedebilirler. çünkü gerçekten mükemmeli bulduklarında çok severler, birşeyi kafaya taktı mı takarlar.