şükela:  tümü | bugün soru sor
 • %99 doğru tespit. ne kadar objektif olursa olsun, juri yani mülakatı yapan kişiler farkında olmasalar da liyakat sahibine değil, içlerinin ısındığına daha yüksek puan veriyorlar.
 • her konunun içine sıçtığınız gibi mülakat anlayışının da içine sıçıp herkese torpili kanıksatmayı amaçladığınız düstur.

  asıl hakkıyla yapılan mülakatla o işin layığını bulursunuz.

  yazılı sınavda kişinin aldığı puan onun ne bok bildiğini göstermez ezberinin ne kadar kuvvetli olduğunu gösterir.
  ama bir mülakatta elinizde kişinin geçmişi, sicil notları, disiplin cezaları varsa ve onu mülakata alırsanız konuşmasından, hayata bakışından, iletişiminden o kişinin ne bok olduğunu kısa bir sürede çözersiniz.
 • son 30-40 yılda ve özellikle son akp iktidarı döneminde liyakat denen şeyin esamesinin okunmadığını, gördüğü bir takım şeylere ses etmeyecek belki de payını alacak kişilerin asla haketmediği yerlere geldiğini görünce kesinlikle katıldığım tespit.
  mülakat nedir amk?
  senin bir görevi ifa edecek kişinin seçimi için bilimsel bir çalışman olur, ne bileyim şablonun olur ve kişinin saçına başına, siyasi görüşüne, memleketine(!), siyasi veya dini görüşüne bakmaksızın ölçümünü yapar değerlendirmeni sonuçlandırırsın amk mülakat nedir?
  mülakatı yapacak kişinin ehliyeti uygun mudur o seçimi yapmasına hem?
  aile holdingi olur ne bok yerser yesin ama devlette olmaz, olamaz, olmamalı!!!
  liyakati esas almamak bu ülkeye, devlete, topluma yapılan en büyük ihanetlerden hakaretlerden kötülüklerden birisidir.
  lan bu adam bu zeka seviyesi, bu donanım, bu kafa yapısıyla bu makamdaysa benim astronot olmam lazım deyip duruyorum sürekli.