şükela:  tümü | bugün
 • meali; "sınırlarınıza sahip çıkın. elini kolunu sallayanın girip çıktığı, transit geçtiği bir yolgeçen hanı ülke olmayın. çok af buyrun kerhane kapısında bile belli geçiş standartları var. sizde o da yok. takdir edersiniz ki bu haliyle size vize muafiyeti veremeyiz" de olabilir.
 • vize muafiyetiyle schengen antlaşması kapsamına girdiğimizi sanıp komplo teorisi sıçanları bir bir ortaya döken söylem.
 • vize muafiyeti ile türkiye'de okumuş olan kesimin avrupa'ya göçeceğini sanmak cahillik bence. vize parası yüzünden avrupa'ya yerleşemeyecek insan mı var?

  muafiyet sanki ab üyesi olmuşuz gibi sermaye ve çalışan hareketliliğini kapsamıyor ya da muafiyet gelince oraya yerleşemeyecek kimse. rusya ile vizenin olmaması oraya kolay yerleşme imkanını da beraberinde getirmedi. yine işini ayarlayacaksın ya da bir okula kabul edileceksin, değişen bişey yok.

  en fazla amsterdam'a gidip cüce hikayesiyle dönen kafileler olur, o kadar.
 • desteklediğim öneri.

  akepeliler zaten bu ülkeden kovmak istiyorlardı bizi, vatan haini falan coşuyorlardı. böylece %90'la iktidara gelip her gün birbirlerine nasıl da dünya lideri olduklarını anlatırlar. ama tabi ay sonunu getirmekte de zorlanacaklarından bir yandan da birbirlerini öperler. çok değil 1 yıl, bu muhalif dedikleri kesim şu ülkeden gitse görürler ne olacağını.

  haydi merkel, diplomalarımız, deneyimlerimiz ve bir miktar euromuz hazır, bekliyoruz.
 • merkel'i savunalim belki bizi alir kafasindakileri gosteren beyanat bana kalirsa. basbayagi sizin elinize ufak bir elma sekeri verelim, tum multecileri siz alin diyorlar iste yillardir. bunu aklinca baska acilardan ele almak zeka gostergesi degil.
 • bence iyi fikir...
  itiraf edin iyi fikir...
 • türkiye ile vize muafiyeti tam tersi mülteciler için türkiye'nin geçiş olmasına engel olmaktansa buna hizmet edeceğinden kendi içinde imkansız bir tekliftir.
 • daha önce ingiltere'nin gündeme getirdiği anlaşma. zaten hali hazırda yürürlükteydi o zaman da 2017 yılında vize muafiyeti olarak sunulmuştu hükümet tarafından tabii ki yok öyle bir şey.
  olacak olan oylamaya sunulacak olması. merkel en fazla 'oylamada kabul oyu veririm' der dolayısıyla.
  yemeyin herşeyi.

  olan şu ki, ne kadar mülteci ve ne kadar terörist varsa avrupa'ya akın ediyor. tabii ki bunları geri gönderemiyor avrupa ortada bir muhatap devlet olmadığı için. işte bunları türkiye'ye kitlemek olay.
  türkiye terörist ve ise yaramaz yuvası olsun yeter.
 • tc vatandaşlarının da ileride (ihtimaldir) sığınmacı olmalarının önünü kapayacak bir anlaşmaymış.!

  https://twitter.com/…sson/status/654681212317904897