şükela:  tümü | bugün
  • baş edit: chp balıkesir milletvekilinden son durum açıklaması. link en altta.

zorunlu edit: sayın çok her şeyi bilen yazar dostlarım. bahsedilen mülteciler, iranlı. ülkelerindeki baskıdan kaçıp türkiye’ye sığınmışlar. bi okusanız keşke, bir bu haber neymiş diye baksanız da ondan sonra yorum yapsanız.

bu ülke binlerce suriyeliye kucak açtı. bu gençleri mi sığdıramadık. ölmesin gençler. bu gençler sizin hayalinizi kurduğunuz “türkiye’den siktirolup gitmek”i kendi ülkelerine uyarlayıp kaçmışlar. şimdi gelmiş burda desteklemiyorum diyorsunuz. insan canı ortadaki insan.

(bkz: benim kolumu kesecekler sevgilimi idam edecekler)
    (bkz: türkiye'nin iki iranlı genci sınır dışı etmesi)
    haber linkihaber linki

link
  • desteklemedigim kampanya. hicbir mülteciye ayrım yapılmadan hepsi siktir edilmeli ülkeden.
    edit: şaka maka iran'da saçını boyayanın idam edildiğini falan sananlar var
  • destekledigim kampanya. hayati tehlikesi olan mültecilere sahip çıkılmalı bu ülkede

not: mesaj kutumu küfürlerinizle yeşile boyamayın, çok mersi
  • kesin ve net olarak desteklemediğim kampanya. ülkeye her sene binlerce iranlının gelmesini isteyenler destekleyebilir.
  • pembe saçlı ya da dövmeli olduğu için idam edilecek insanları sınır dışı edip; hırsıza, sapığa, katile maaş bağlamak da nedir? yapılacak şey çok basit: sığınmacının tahsiline, sabıkasına ve sosyo kültürel durumuna bakıp ona göre kabul edeceksin, bunun adı pozitif ayrımcılık. bu sayede hem vatandaşını yukarıda saydığım zararlı maddelerden koruyacak hem de toplumun eğitim - kültür seviyesini arttıracaksın.

birinin dövmeli ya da lila saçlı olması tabii ki onun iyi eğitimli olduğunu göstermez. fakat işlediği sözde suç yüzünden gencecik bir insanı ölüme göndermek hiçbir vicdana sığmaz. sapıkların, hırsızların, katillerin cirit attığı ülkede... diye devam eder, kısrı döngüye girer bu entry.
  • bu insanlar kendi ülkesinden siktir olup geldikleri için buradaki insanlar kendi ülkerinden siktir olup gitmek istiyor olabilir mi acaba?
  • can güvenliği tehlikede olan bu iki genç arkadaşın sınır dışı edilmemeleri gerekir.memleket onlarca ışid vâri insanla dolmuşken yaşam tarzlarından dolayı cezalandırılacak bu iki insana bir pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğine inanıyorum.
  • mültecilerin pembe saçlı kız ve dövmeli genç olması sebebiyle düzenlenen kampanya. bırakın kılık kıyafeti isterse tüm aileleri öldürülmüş, katliamdan, savaştan kaçmış olsunlar eğer sıradan halktan tipler olsalardı bizim çakma hümanist ekşiciler "defolun pis ortadoğulular" derdi.
  • sonuna kadar desteklediğim kampanya. ülkesinde suçsuz yere yargılanma ya da ölüm tehlikesi olan bir insanı oraya geri göndermek bile bile kötülük etmektir. ite köpeğe kucak açacağına yaptığın şeyler insanların gerçekten hayatını kurtarsın bir işe yarasın.