şükela:  tümü | bugün
 • avrupa ve dünyada büyük çoğunluğun galiba içten inandığı varsayım. the economist dergisinin dailywatch serisinde "en fazla göçmen alan ülke?" sorusuna bir hanımın verdiği cevap bunu kanıtlar nitelikte.
  konunun linki: https://www.youtube.com/watch?v=4l0pi3lmhs4
  sözünü ettiğim ifade 1:20'de

  türkiye'nin yaklaşık 2.5 milyon (toplam sayının beşte biri) mülteci almasına karşın böyle kötü imaja sahip olması da baya trajikomik açıkçası.
 • "türkiye'nin yaklaşık 2,5 milyon mülteci almasına karşın"dan sonrasını okumadığım yazı diyecektim ama adam uyanıklık yapıp onu da en sona koymuş. okumuş oldum.

  demek bu ülkede 2,5 milyon mülteci olduğuna inananlar var. e madem öyle, niye kafayı çevirdiğimiz her yerde suriyeliler, birbirinden işıdı tipler var? niye her herde yüksek sesle bağıra bağıra konuşan araplar var. bu nasıl 2,5 milyon ki her yerdeler? 2,5 milyon sadece istanbul'da var deseler belki inanırım da öbür türlüsü hepten palavra. bi de bu topraklarda doğan göçmen bebeleri var ki sırf onların sayısı milyona yaklaşmıştır.

  tanım: doğru bir sanrıdır. sen sınırları piç edip 5 milyon adamı içeri alıp sonra da bunları avrupa'ya göndermekle tehdit edersen tabi ki de kriz senin üstüne kalır.
 • (bkz: #64252301)

  konu hakkinda ki mal beyani burada yapilmis.