şükela:  tümü | bugün
218 entry daha
  • en ufak suphelendiginiz bir durum hissettiginiz anda, doktora (norolog) gidin. korkmayin!, sizi utandirabilecek semptomlariniz olabilir, doktordan utanmayin...
    o insanlar sizlere ellerinden geldigi kadar yardimci olmaya calisiyorlar.

tum bu surec biraz yorucu gecse de; sorunsuz, acisiz sekilde hallediliyor.
    internet bilgisi size ongoru verse de, siz doktor degilsiniz. daha da iyisi bilincli olarak doktora gittiginiz zaman, boyle onemli hastaliklarda size gicik olmazlar, tam tersi daha cok ilgilenirler.

cok basit birkac test var, korkmadan doktora gidin, onlar sizi yonlendirirler.

edit: o kadar fazla ozel mesaj geliyorki, acaba ben de ms olabilir mi...vs bunun icin yazdim. bir suru test yapacaklardir, bunlar caninizi sikacak seyler degildir, cok net olarak sonuc soylenir. mri(mr), bos, vep, kan testleri...vs gozunuzde buyumesin cok kisa suren isler bunlar.

hic bir doktor, ms gibi onemli hastaliklar icin, hastayi basindan savmaz. zaten yukarida saydigim testleri isteyeceklerdir. eger doktorunuz sizden bunlari istemiyorsa, bir baska hekime gorunun.

bakin, ben belki 10-15 seneden beri ms oldugumu dusunuyordum, 3 ay once gittim doktora teshis icin.
    bu superzekali olmak falan degil, malliktir. sana tedaviyi uygulayacak olan kisi doktordur, kendin degilsin. ben kendime ms teshisi koymustum zaten, ok. ama elime bir sey gecmedi. sizin de gecmeyecek. sorunu daha da ertelemis olacaksiniz.

yasanan sey; grip degil, cok ciddi bir merkezi sinir sistemi hastaligidir.

evet 5.ci tekrarimi yapiyorum; doktora gidin!