• youtube için düzenli yayınladıkları oyun muhabeti temalı videolarının aşağı yukar şöyle bir şablonu vardır.

e: efendim multiplayer ekranlarına hoş geldiniz ben enis kirazoğlu sol tarafımda tunca arslan
    t: merhaba.
    e: sağ tarafımda orhun kayaalp
    o: merhabalar.
    e: bu gün sizlere beraber gears of god wars 25 oyunun yeni çıkan trailerı üzerine konuşacağız. seninle başlayım tunca nasıl buldun.( eliyle tişörtünün göğüs kısmını çekiştirir)
    t: beğendim. eğer ki playstation 1 ve nintendo 64 versiyonları kadar iyi olursa güzel bir oyun bizi bekliyor demektir.
    e: sen ne diyosun orhun
    (orhun bey saniyede 250 kelime ile serinin önceki oyunlarının sadece konsola çıktığı için oynamadığını anlatır ama seriye aşina olduğunu belirtip diablo ve deus ex güzellemesi ile sözünü bitirir)
    enis bey eliyle tişörtünün göğüs kısmını çekiştirir.
    e: mekaniksel olarak yenilikler var bakalım next gene nasıl uygulayacaklar merak ediyorum(bu arada elleri ile italyanların beğenme anlamında kullandıları haraketin bir benzerini iki eliyle ileri geri yaparak icra eder.)
    e: önceki oyunu xbox da oynamıştım. der ve bundan sonra 3 ila 5 dakka arası geyikli oyun anıları kısmı başlar. en iyi anılar genelde tunca arslan'dan çıkar. geyikli oyun anıları kısmı bitince alakasız başka bir oyun haberinden sözedilir( assasin creed, farcry vb) ve kapanış.

tabi şakası bir yana oyun kültürün minecraft lol ve cs'den ibaret sanıldığı bir devirde. genç arkadaşlarımıza hem eski oyunlardan hemde güncel oyunlardan oyun kültürü kazandırdıkları için bu ekibi takdir ve teşekür etmek gerek.
  • fikir çok güzel. mtv türkiye, mtv türkiye olalı tuttuğu ilk fare bile olabilir. ha şöyle biraz çalışın, üretin, yeni programlar yapın. bize bunlarla gelin.
    ancak sürekli 'abi', 'abiiiii', 'abiğ', 'abii' diye ilerleyen sohbete 3 dakikadan fazla tahammül etmek mümkün değil.
    biraz daha özen, tanıtılan oyun her ne ise önceden üzerinde biraz daha çalışma...
  • 2017-2020 arasında altın çağını yaşamış kanal. 540k takipçileri var ama hiçbir şey üretmiyorlar çok yazık, en sevdiğim youtube kanalıydı.

pandeminin başlamasıyla ilk önce ofisi bıraktılar, sonra videolar azaldı, şimdi de hangisinin kafasına eserse videoya çıkıyorlarmış gibi bir havaları var. yılda 2-3 tane inceleme, 2-3 tane konu dışı videosu çekiyorlar.

hala umut ediyorum bir gün düzelir belki diye ama gidişat bunu desteklemiyor pek maalesef.
  • hala aynı çizgisinde devam eden kanal. bu üçlü artık öyle bir oturdu ki aralarından biri olmayınca kalan ikili ne kadar iyi olursa olsun hemen gelmeyeni yanlarında görmek istiyorsunuz.

tunca, videolarda “aktörlük” işini en iyi kıvıran adamlardan. özellikle fifa videolarının başındaki mimiklerine bakarsanız bunu çok dikkatli anlayabilirsiniz.

orhun desen adam gizli entelektüel. okuduğu kitaplar, anlattığı ya da gezdiği müzeler, galeriler bir “gamer” ın aslında sosyal da olabildiğinin ispatı.

enis ise mr.enerji. adamın ekranda konuşma ve hitabet kabiliyeti inanılmaz.

bozulmayın ulan. biriniz giderse bu kanal çöker.
  • bir mobil oyun için anlamsız derecede tantana yaratan oluşum. eşe dosta haber verip, üstüne 40 dk konuştukları mobil oyunun tanıtımı şöyle bir şey .*
    şimdi bu projeden para kazanırlar, kazanmazlar o ayrı konu. sonuçta mobilde para kazandıran işler bu tarz işler ama rekabetinde en fazla oldu kategori burası.
    ancak bu kadar gürültü çıkarmaya ne gerek var çözemedim. yeni bir döneme giriyoruz falan komik yani en basit tabiriyle.
    cross platform, open world, aaa ya da ne bileyim aa yepyeni ip değil altü üstü hyper casual olmayı hedefleyen bir mobil oyun. üstelik herhangi bir hintli veya paki kardeşimize birkaç yüz dolara birkaç haftada yazdırabileceğiniz türden.
    hayır bir de test için ayrı platform oluşturduk, bakın burası çok önemli diye kafa açtılar bi' ton.
    onlar da haklı dolar olmuş 6,75. durum böyleyken kaç kişiye, kaç cihazda, kaç dk test ettirebilirsin. üstelik bu işi gönüllü * olarak yapmaya hazır oldukça geniş * bir kitle varken masraf yapmaya ne gerek var.
  • önde ayrı arkada ayrı muhabbetin döndüğü program. izleyici neye odaklanacağını bilemiyor böylece. zaten en sonunda hayko cepkin'de isyan etti buna. konuk ne dediğini anlamıyor ki izleyici ne anlasın.
  • güzel fikir, kötü sunum ve zorlama hareketlerden oluşan program.gelen konuğa "vaaay baba naber? biz de takılıyoruz işte gel bi eline veriyim" tarzı konuşmalar çok itici gözüküyor. tabi arada gerçekten yakın arkadaşları gelmişte onlarla böyle konuşuyorlarsa bi derece anlarım. ama her gelene de el ense çekilir mi arkadaş? yine de piyasadaki ender oyun programlarından biri olduğu için izlenebilir.
  • oyunlardan zerre anlamayan insanların yaptığı oyun programı.yaptıkları iğrenç espriler de cabası.televizyonun sesini kapatıp gösterdikleri videoları ya da tanıtmaya çalıştıkları oyunları izlerseniz inanın oyunlar hakkında daha çok fikir sahibi olabilirsiniz.
  • (bkz: babafingo)
hesabın var mı? giriş yap