şükela:  tümü | bugün
  • acer markasının ilk hali, tayvan'ın gururu
  • ünlü amerikan modem firması. bilhassa mvp 2xx serisi 2 portlu voip cihazları çok güzeldir. port başına 2 fxs 2 fxo girişi bulunur. yalnız bu portlar rj11 girişlidir, kullanmak isteyenler ona uygun jack bulmalıdır...
  • amcamın, bundan yaklaşık 20 yıl önce yeni bilgisayar alarak bana hediye ettiği eski bilgisayarının markası. monochrome yeşil - siyah bir monitöre sahip dos işletim sistemi ile çalışan bir pc idi. 20 mb hard disk 128 kb ram ile en sevdiğim 4 oyunu (ninja, california games, barbarian, cga soccer) hard diskinde tutup yıllarca oynamamı sağlamıştır. herkes commodore 64 peşinde sırf oyun oynarken ben bu bilgisayarda word ve excel'in ilk halleriyle ve basic programlama dili ile tanışmıştım. güzel deneyimdi, keşke herkes yaşayabilseydi.

    ek olarak günümüzde pek kimsenin hatırlamadığı 5,25'lik disket kullanılabilirdi. bu disketlerin high densitysini değil double density olanlarını çalıştırabiliyordu. yanlış hatırlamıyorsam bu disketlerin kapasitesi 512 kb civarındaydı. bilgisayar kasasının ağırlığı yaklaşık 10 kg idi ve gayet lehimlenip tamir edilebilen kartlardan oluşmaktaydı.