şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mulungu kitap kolektif’i özgürlükçü ve anti-otoriter bireylerin rizomatik ilişkilerle karşılıklı yardımlaşma ilkesi doğrultusunda bir araya gelmesiyle yola çıkmıştır. kolektif mümkün olduğunca her alanda niteliği yüksek kitapları piyasanın/sahaf kara borsasının/ikinci el kitap pazarının fahiş fiyatlarının altında okuyucusuyla buluşturur ve olabildiğince özgürlükçü, anti-otoriter, anarşist kitapları, fanzinleri ve neşriyatları elinde bulundurup yaymaya çalışır.

  kolektifin maddi geliri, somut bir mekâna geçmemize ve bir yayın kolektifinin oluşmasına yardımcı olacak. mekânın açılmasının akabinde kitap takası gibi paranın kullanılmayacağı alternatif yollar da işlerlik kazanacaktır.

  şimdilik internette sosyal medya üzerinden satış yapacağız. sabır ve sebatla uzun bir süre kazancımızı hiç harcamadan yeterli güce ulaşana kadar biriktirerek, kitap çeşitliliğini genişletecek ve niteliğini arttıracağız.

  çıktığımız bu yolda ellerindeki kitapları hibe eden dostlara müteşekkiriz, dayanışmanın ve karşılıklı yardımlaşmanın verdiği enerji bizi ayakta tutuyor ve ilerlememizi sağlıyor. hali hazırda kitap sayımız yeterli sayılmaz, bu meşakkatli süreç içerisinde, elinizde olan ve “bunu okudum bir daha okumam, yeni kitaplara yer açılsın” dediğiniz kitapları bize hibe edebilirsiniz, destekleriniz elbette unutulmayacaktır.

  “artık kitap okunmuyor, iş yapamazsınız” diyenlere inat düşüncelerin ve kitapların gücüne hala inanan ve “düşündüğü gibi yaşamak için” mücadele eden dostlarımıza güveniyoruz. bibliyofillerin ve dostların desteği ile her şey çok güzel olacak.

  “kitap okumak isyancı bir eylemdir”

  mulungu kitap kolektifi

  sosyal medya linkleri:

  facebook
  instagram