• odtü'de department of modern languages bünyesinde almanca dersleri veren mükemmel hoca, mükemmel insan.

kendisinden bir kaç dönem seçmeli almanca dersi almışlığım da vardır. ayrıca, en son bildiğim kadarıyla konur-2'de bir özel kursu da vardı. gerek öğretim teknikleri ve gerekse de insani kalitesi bakımından öğrenim hayatımda karşılaştığım en iyi hocalar arasında kesinlikle top 3'te kendisine yer bulur.
  • mailime geç cevap verdi diye kusura bakmalar dileyen, nedenler sayan güzel insan.
    okulda artmasını dilediğim hoca profili aynı zamanda.
  • bu dönem kendisinden 201 dersini aldığım mükemmel insan. eksilerde olan almanca'mı 3 ay gibi bir sürede benim için inanılmaz bir seviyeye çıkarmıştır. öğretme metotları kendisine özgüdür ve gerçekten işe yarar. dil zekamın fazla gelişmediğini düşünürdüm ama meğer problem bende değilmiş.
  • odtü’nün gelmiş geçmiş en muhteşem, kibar, anlayışlı, güleryüzlü ve donanımlı hocalarından biridir; insana “nasıl bu kadar şanslı oldum ki böyle bir insandan ders alıyorum” dedirtir.

kendisinden yaklaşık üç kur almanca almışlığım vardır ve yanına uğramak isteyip ders saatlerine baktığımda katalogta ismini göremeyince üzülerek emekli olduğunu fark ettiğimdir. şu an eşiyle kurdukları dim isimli almanca kurslarında hala eğitim vermektedir sanıyorum (arkadaşım da kursta eşi demet hoca’dan ders alıp kendisini çok sevdiğini söylemişti)

hocamız bazı sözcükleri hafıza teknikleriyle öğretir (ein termin mit nermin hala unutamadığımdır) ve her öğrencinin nerede oturduğunu bilir :) derste herkesle sohbet eder, sizin özelliklerinizi bilir ve ilgilendiği konular hakkında sizi konuşturmak için soru sorar. bir arkadaşın kedisi rahatsızlanınca kaç hafta sürekli onun durumunu sormuştu mesela ve veganlıkla da çok ilgiliydi, derste hayvansal ürünler konu olduğunda kusura bakma demişti bana<3 böyle hassas ve tatlış bir ruh olan hocamız hayatı boyunca hep bir öncekinden daha muhteşem güzelliklerle karşılaşır dilerim.

sonuç olarak bence sadece almanca öğretmekle kalmaması gereken insandır, öğretmen adaylarına pedagojik formasyon eğitimi falan vermelidir kesinlikle. kendisini görmek bile mutluluk kaynağıdır, sırf bunun için bile kendisinden ders alma fırsatı olursa kaçırılmamalıdır.
hesabın var mı? giriş yap